Jump to content

Nasljedstvo - Gruntovnica i katastar


Raul7

Preporučene objave

Poštovani,

uskoro ćemo brat i ja imati ostavinsku raspravu gdje će se raspravljati o podjeli šume koja u gruntovnici glasi na mog tatu. U katastru je šuma prije 30-ak godina prebačena s tate na mene na temelju Rješenja o promjeni na zemljištu na temelju članka 68. i 86. stav 2 Zakona o geodetskoj izmjeri i katastru zemljišta te članka 202. Zakona o općem upravnom postupku. Zanima me dal moj brat ima pravo na 50% te šume, tj. dali brat uopće ima pravo tražiti udio u vlasništvu šume, budući da se u katastru šuma vodi na mene? Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osoba koja je upisana u zemljisnik, dođe s vlasničkim listom u katastar, i katastar će uskladiti stanje u katastru (posjedovnom listu) s stanjem u zemljišniku. Par desetaka kuna taksenih maraka... 

I brisani ste vi i svi ostali (koji nisu u zemljišniku upisani) iz posjedovnog lista...

zakon o zemljišnim knjigama:

 

članak 11, stavak 5;

 

(5) Ako se razlikuju podaci u zemljišnoj knjizi i katastru, mjerodavni su za knjižna prava podaci u zemljišnoj knjizi, dok ne budu promijenjeni prema odredbi stavka 4. ovoga članka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija