Jump to content

Opoziv punomoci za nekretninu


Veronica Babić

Preporučene objave

Postovanje citateljima i adminima,

naime,imam pitanje:prije 12 godina dobila sam od oca darovnim ugovorom kucu (nekretninu).Takoder sam mu istog tog dana  dala punomoc za istu,da moze prodati,iznajmiti,i sl radnje .Ovih dana razmatram,ali i odlucujem ,posto je star i dementan,da mu opozovem tu punomoc.Po kojem sablonu trebam samostalno sastaviti tu punomoc,da bude pravno tocna i djelotvorna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opoziv punomoći se može dati u bilo kojem obliku pa i usmeno. Međutim, u ovakvoj situaciji je to najbolje napraviti pismeno, gdje bi s jednim primjerkom bilo oportuno obavijestiti i nadležni zemljišnoknjižni odjel o postojanju istog opoziva.

Sami tekst opoziva ne mora biti nešto kompliciran, u zaglavlju navodite sebe te da kao opunomoćitelj opozivate punomoć ovjerenu kod JB xy pod brojem Ov-1234 kojom moj otac yx,  iz ...., OIB......, kao opunomoćenik ima pravo prodati, dati u najam (i sve što ste već naveli u punomoći) nekretninu koja se nalazi na kat.čest. xy K.O. yx Općinskog suda u XY u naravi....

Ovaj opoziv punomoći stupa na snagu danom .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija