Jump to content

općenarodna imovina- molim pomoć


anonimno

Preporučene objave

 

molim vas pomozite mi sa savjetom kako se uknjižiti na parcelu koja se vodi kao općenarodna imovina.

moj tata ima odluku Skupštine Općine Grada koja priznaje i odobrava da se članovi tatine obitelji, dakle on, braća i sestre mogu nesmetano uknjižiti u zemljišnjim knjigama na tim parcelama, ta Odluka je iz 1973. g.

no kako smo mi vadili sada izvadke, i dalje se vodi na tim zemljama općenarodna imovina, tako da neznam što se događa.

pretpostavljam da moj tata i ostali nisu tada dali zahtjev sudu za uknjižbu i zbog toga se i dalje tako vodi.

mi bi sada to htjeli dati na sud, neznam dali je ta Odluka iz 1973. g. važeća i dali će zasmetati ona Odluka iz 1991. koja kaže da se može država, grad ili općina uknjižiti na sve što je općenar.imovima.

moj tata ima diobeni Ugovor sa braćom i htio bi srediti svoje parcele.

što da sad radimo, dali ova Odluka iz 1973. važi?

i koji Zahtjev trebamo dati sudu za uknjižbu, kako se to stručno zove: zahtjev za brisanje općenar. iz zemljišnih knjiga ili kako?

i koji nam još sve papiri trebaju?

 

molim za pomoć sa savjetom.

 

unaprijed veliko hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
moj tata ima odluku Skupštine Općine Grada koja priznaje i odobrava da se članovi tatine obitelji, dakle on, braća i sestre mogu nesmetano uknjižiti u zemljišnjim knjigama na tim parcelama, ta Odluka je iz 1973. g.

 

imate li odluku da se možete uknjižiti ili odluku temeljem koje možete graditi na zemljištu koje je društveno vlasništvo?

u tom slučaju trebalo se upisati pravo korištenja, pa biste sada na temelju prava korištenja upisali pravo vlasništva.

 

Nisam sigurna da bi vam tu išao ispravni postupak, no - nije teško napisati prijedlog za ispravni postupak, pa vam zato svi preporučuju odvjetnika - već vam je potrebna stručna osoba da provjeri kakve uopće dokumente imate i što na temelju njih možete napraviti, da li trebate tražiti najprije još neku ovjeru potpisa, originale dokumentacije, ako su neka imena pogrešno navedena dokaze da to ispravite i još sto stvari koje mogu iskrsnuti. Tako da je jako teško da će vam netko odgovoriti na pitanje koji vam još dokumenti trebaju ako nitko ni ne zna čime raspolažete niti što u tim dokumentima stvarno i piše.

 

bez uvrede, ali upravo se ljudi koji misle da mogu sve sami napraviti na gruntovnici sada žale da im postupci traju po petnaest godina. Ako za nešto treba znanje onda tu nema baš puno pomoći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija