Jump to content

Baski

Preporučene objave

Pozdrav,

evo da opišem slučaj. Našao sam stan preko oglasnika index i javio se oglašivaču putem maila. Htio sam iznajmiti stan i poslan mi je airbnb pozivnica sa službenim podacima (lažnim)-radi se o internet prijevari i ja sam osobi uplatio novac. Radi se o inozemnoj transakciji:

SWIFT/BIC:  PFSRIE21

BANK NAME: P. Financial Services Ltd.

BANK ADDRESS: 1-2 Market Square, Navan, Ireland

Uplatio sam transakciju putem aplikacije (mobilno bankarstvo) u 18:22. Inozemna transakcija za prijenos treba 1-2 radnih dana. Skužio sam da je riječ o prijevari i banci službeno poslao mail da se hitno stopira transakcija odmah sljedeći dan u 10h ujutro. (SVE UNUTAR 24h). Odgovorili su mi da će pokušati sve napraviti da mi vrate novac, ali da ne mogu ništa garantirati.

 

Mene zanima kakvo je moje pravo, unutar 24h sam se javio, da li imam pravne osnove za tužbu ili daljnje korake ukoliko mi banka ne uspije vratiti novac.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, Baski je napisao:

Pozdrav,

evo da opišem slučaj. Našao sam stan preko oglasnika index i javio se oglašivaču putem maila. Htio sam iznajmiti stan i poslan mi je airbnb pozivnica sa službenim podacima (lažnim)-radi se o internet prijevari i ja sam osobi uplatio novac. Radi se o inozemnoj transakciji:

SWIFT/BIC:  PFSRIE21

BANK NAME: P. Financial Services Ltd.

BANK ADDRESS: 1-2 Market Square, Navan, Ireland

Uplatio sam transakciju putem aplikacije (mobilno bankarstvo) u 18:22. Inozemna transakcija za prijenos treba 1-2 radnih dana. Skužio sam da je riječ o prijevari i banci službeno poslao mail da se hitno stopira transakcija odmah sljedeći dan u 10h ujutro. (SVE UNUTAR 24h). Odgovorili su mi da će pokušati sve napraviti da mi vrate novac, ali da ne mogu ništa garantirati.

 

Mene zanima kakvo je moje pravo, unutar 24h sam se javio, da li imam pravne osnove za tužbu ili daljnje korake ukoliko mi banka ne uspije vratiti novac.

Hvala na odgovoru

Banka u 90% slucaja vrati novac "obrnutom transakcijom". Povrat ce te 99% dobiti (ne vidim razlog), olakotna je okolnost što ste brzo javili (vjerovatno prije prijenosa). Također kontaktirajte i Airbnb kako bi ih upozorili na tu osobu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Vježbenik200 je napisao:

Banka u 90% slucaja vrati novac "obrnutom transakcijom". Povrat ce te 99% dobiti (ne vidim razlog), olakotna je okolnost što ste brzo javili (vjerovatno prije prijenosa). Također kontaktirajte i Airbnb kako bi ih upozorili na tu osobu. 

Hvala vam na brzom odgovoru, transakcija je kao prošla već, ali je banka odmah zatražila povrat od druge banke i poslao sam svojoj banci sve materijale da se radi o prijevari, također i od službene stranice airbnb koji su to potvrdili.  Dobio sam i informaciju da kad je riječ o prijevari je drugačija procedura nego kad se samo krivo uplati nekoj osobi pa  setraži povrat. Evo nadam se da će se sve pozitivno riješiti :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija