Jump to content

Ovrha - PBZ Visa (nagodba)


Analitichar

Preporučene objave

Pozdrav!

Dana 01.02. otkazana mi je Premium Visa Gold kreditna kartica izdane od strane PBZ Card-a. 

Samim time, sve mi je poslano na naplatu. Radi se o iznosu oko 9.000,00 kuna. 

Zanima me sljedeće: Mogu li oni meni doći doma i plijeniti stvari ili mi napraviti ovrhu nad pokretninom (vozilom)? 

Također, ako ima netko tu da mu je PBZ-ova Visa otkazana, jeste li se uspjeli dogovoriti oko otplate na 10/12 rata? 

 

Zahvaljujem,

Analitichar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Analitichar je napisao:

Ukoliko mi se na FINI prvo naplaćuje npr. Diners, pa onda Sberbanka, i PBZ je treći u redu za naplatu. 

Imaju li pravo ovršiti moj automobil? 

Da, imaju pravo predložiti ovrhu na automobilu i nisu dužni čekati red za naplatu na Fini ili plaći.

Prije 5 minuta, Analitichar je napisao:

Također, zar nije da mogu plijeniti pokretnine za glavnicu dugovanja veću od 20.000,00 kuna?

Ne, nema ovakvog ograničenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav evo mogu vam ja reci par stvari...Meni je otkazana kartica prošle godine u četvrtom mjesecu,imala sam oko 12000 duga..Još dan danas me nisu blokirali ali ja svaki mjesec uplacujem nesto..još mi je ostalo 6000 i ja sam gotova,tako da mislim da vam neće baš tako brzo poslati ovrhu ali potrudite se uplaćivali bar malo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Depikolo!

Zahvaljujem na odgovoru. 

Zvao sam danas odjel naplate potraživanja Privredne banke Zagreb d.d., na brojeve telefona dobijene u PBZ Card-u. 

Rekli su mi da je predmet "friški" i da me neće ovaj mjesec blokirati, da će to biti najvjerojatnije za mjesec i pol. 

Također je napomenula da uplaćujem koliko mogu, jer službene otplate na rate nema. 

A jutros mi je gospodin iz PBZ Card-a rekao da ima dogovora za otplatu na rate, te neka se javim na mail adrese reprogram@pbzcard.hr te na naplata.pbzcard@pbzcard.hr, pa sam tako i postupio i poslao primjedbu, sažet dopis i zamolbu ta dugovanje riješimo na obostrano zadovoljstvo. 

 

Vam se možda javio njihov bilježnik ili odvjetnik?

 

Tnx :)

uređeno: od Analitichar
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Analitichar je napisao:

Pozdrav Depikolo!

Zahvaljujem na odgovoru. 

Zvao sam danas odjel naplate potraživanja Privredne banke Zagreb d.d., na brojeve telefona dobijene u PBZ Card-u. 

Rekli su mi da je predmet "friški" i da me neće ovaj mjesec blokirati, da će to biti najvjerojatnije za mjesec i pol. 

Također je napomenula da uplaćujem koliko mogu, jer službene otplate na rate nema. 

A jutros mi je gospodin iz PBZ Card-a rekao da ima dogovora za otplatu na rate, te neka se javim na mail adrese reprogram@pbzcard.hr te na naplata.pbzcard@pbzcard.hr, pa sam tako i postupio i poslao primjedbu, sažet dopis i zamolbu ta dugovanje riješimo na obostrano zadovoljstvo. 

 

Vam se možda javio njihov bilježnik ili odvjetnik?

 

Tnx :)

Večer,

Meni je otkazan njihov AMEX u 11/2019 i sve je poslano na naplatu. Pokušala sam dogovoriti otplatu na rate ali rekli su mi da više nemaju tu praksu. Zatim sam od njihovog odvjetnika prvo dobila opomenu tj.zadnji poziv da uplatim cijeli iznos u roku 7 dana,kad sam upitala za mogućnost obročne otplate odvjetnik me opet uputio na PBZ,a od njih sam opet dobila odbijenicu. Uplaćivala sam im ali stvarno manje iznose s obzirom na cijeli dug ( 60000kn ) i evo prije mjesec dana su mi poslali ovrhu. Znači nekih godinu dana al vjerujem da bi bilo i prije da nije bilo moratorija. Ukoliko ste u mogućnosti probajte im što više uplaćivati jer vaš je dug ipak puno manji pa vas možda i neće dirati. To vam je moj primjer,ako pomaže. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Analitichar je napisao:

Rekli su mi da je predmet "friški" i da me neće ovaj mjesec blokirati, da će to biti najvjerojatnije za mjesec i pol. 

Je li tu već pokrenut ovršni postupaka na temelju vjerodostojne isprave pred javnim bilježnikom?

prije 23 sati , Analitichar je napisao:

Vam se možda javio njihov bilježnik ili odvjetnik?

Oni mogu imati odvjetnika kao punomoćnika, ali ne mogu imati ˝svog˝ javnog bilježnika, jer je on povjerenik suda u ovršnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, Analitichar je napisao:

nije još uvijek jer mi je tek prije 5 dana raskinut ugovor i rekli su da će se odvjetnik javiti za mjesec, mjesec i pol.

Dobro, sve dok nije pokrenut ovršni postupak imate šanse za pregovor, jer još uvijek nisu nastali opravdani troškovi ovrhovoditelja i spremni su čekati da se naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Analitichar je napisao:

Pozdrav!

Dana 01.02. otkazana mi je Premium Visa Gold kreditna kartica izdane od strane PBZ Card-a. 

Samim time, sve mi je poslano na naplatu. Radi se o iznosu oko 9.000,00 kuna. 

Zanima me sljedeće: Mogu li oni meni doći doma i plijeniti stvari ili mi napraviti ovrhu nad pokretninom (vozilom)? 

Također, ako ima netko tu da mu je PBZ-ova Visa otkazana, jeste li se uspjeli dogovoriti oko otplate na 10/12 rata? 

 

Zahvaljujem,

Analitichar

Poštovani, jel vam dosla opomena pred utuzenje, i jeste li uspjeli rjesiti sto? Skoro pa sam u identičnoj situaciji, imam nekih 15.000kn duga, 4.3.mi Jr ugovor raskinut, kartica je opozvana, ali je jos uvijek kod njih,danas kontaktirala odjel za naplatu potrazi vanka. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Analitichar je napisao:

Pozdrav @Mala plava2017

Ne, prošlo je više od mjesec dana i dobio sam doma 2 uplatnice.

I par onih SMS-ova tipa morate platiti inače ovrha.

Zvao sam za dogovor ali ne pali :(

Što su Vam rekli u naplati? Jeste se uspjeli dogovoriti?

Pozdrav, 

 

Nista posebno, da vide da sam dugo uredan korisnik, ali situacija s covidom 19 kao ugostiteljskog radnika me unistila, jednostavno se dogodilo da su se 4,5 racuna spojilo koje neman odakle platit, gospođa je rekla da ne postoji mogućnost otplate na rate,vec da cekam tuzbu odvjetnika i na kraju ovrhu. 

Sad ne znam koliko su u tome azurni, odlucila sam placat koliko mogu svaki mjesec, pa kad stigne. 

Znaci, nikakva opomena pred utuzenje Vam jos nije stigla? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Analitichar je napisao:

Zvao sam za dogovor ali ne pali :(

 

Prije 48 minuta, Mala plava2017 je napisao:

Znaci, nikakva opomena pred utuzenje Vam jos nije stigla?

Kad zaprimite rješenje o ovrsi javnog bilježnika, možete umjesto prigovora za kojega vjerujem nema osnove, predložiti ovrhovoditelju da se ovrha sporazumno odgodi sukladno čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se u ovršnim postupcima primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona. Na ovaj način bi spriječili prisilnu naplatu u ovršnom postupku i dobili bi na vremenu za otplatu duga. O ovakvim prijedlozima odlučuje sud, tako da bi dobili bar 6. mjeseci do godine dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

 

Kad zaprimite rješenje o ovrsi javnog bilježnika, možete umjesto prigovora za kojega vjerujem nema osnove, predložiti ovrhovoditelju da se ovrha sporazumno odgodi sukladno čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se u ovršnim postupcima primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona. Na ovaj način bi spriječili prisilnu naplatu u ovršnom postupku i dobili bi na vremenu za otplatu duga. O ovakvim prijedlozima odlučuje sud, tako da bi dobili bar 6. mjeseci do godine dana.

Puno, puno hvala... 🤣

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
prije 2 sati , Nikica37 je napisao:

Znali mozda netko koliko mora vremena proco da te PBZ odnosno premium stavi na hrok i da li te obavijesti i kod spajanja dva racuna da li odmah blokiraju tj da nemozes vise kupovati na karticu i uzimati na rate. Hvala

Proslijede automatski po ispunjenju uvjeta i nisu Vas dužni obavijestiti. S tim da možete podnijeti zahtjev za pristup osobnim podacima u sustavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 09. 03. 2021. at 17:31, Borbena7 je napisao:

 

Kad zaprimite rješenje o ovrsi javnog bilježnika, možete umjesto prigovora za kojega vjerujem nema osnove, predložiti ovrhovoditelju da se ovrha sporazumno odgodi sukladno čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se u ovršnim postupcima primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona. Na ovaj način bi spriječili prisilnu naplatu u ovršnom postupku i dobili bi na vremenu za otplatu duga. O ovakvim prijedlozima odlučuje sud, tako da bi dobili bar 6. mjeseci do godine dana.

zaprimio sam prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika zbog duga od 11.500kn prema PBZ card-u i dan mi je rok od 8 dana za podmirenje duga ili će biti dostavljeno rješenje o ovrsi...

na koji način i kojim putem mogu predložiti PBZ card-u sporazumnu odgodu ovrhe "sukladno čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se u ovršnim postupcima primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona" ?

te kako mogu znati da će PBZ taj prijedlog proslijediti sudu da o tome odluči ?

 

unaprijed hvala

 

uređeno: od nokia007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, nokia007 je napisao:

na koji način i kojim putem mogu predložiti PBZ card-u sporazumnu odgodu ovrhe "sukladno čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se u ovršnim postupcima primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona" ?

Možete kao podnesak, ali kasnije kada zaprimite Rješenje o ovrsi.

prije 25 minuta, nokia007 je napisao:

te kako mogu znati da će PBZ taj prijedlog proslijediti sudu da o tome odluči ?

Javni bilježnik sve dostavlja sudu, a onda sud dostavlja ovrhovoditelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 32 minuta, Borbena7 je napisao:

Možete kao podnesak, ali kasnije kada zaprimite Rješenje o ovrsi.

 

hvala na brzom odgovoru !

znači, pričekam da prođe još tih 8 dana i kad mi stigne rješenje o ovrsi šaljem prijedlog o odgodi ?

dal u podnesku treba obrazlagati razloge zbog kojih nisam bio u mogućnosti plaćati račune i trenutnu financijsku situaciju ili se samo pozovem na "čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se u ovršnim postupcima primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona" ?

dal se podnesak šalje PBZ cardu ili javnom bilježniku koji mi je dostavio rješenje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, nokia007 je napisao:

pričekam da prođe još tih 8 dana i kad mi stigne rješenje o ovrsi šaljem prijedlog o odgodi ?

Da, tako je.

prije 6 minuta, nokia007 je napisao:

dal u podnesku treba obrazlagati razloge zbog kojih nisam bio u mogućnosti plaćati račune i trenutnu financijsku situaciju ili se samo pozovem na "čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se u ovršnim postupcima primjenjuje temeljem čl. 21. Ovršnog zakona" ?

Ne, "manje je više".

prije 6 minuta, nokia007 je napisao:

dal se podnesak šalje PBZ cardu ili javnom bilježniku koji mi je dostavio rješenje ?

Svakako javnom bilježniku, a možete i punomoćniku ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, nokia007 je napisao:

Ali pošto podnosim "prijedlog o sporazumnoj odgodi ovrhe", zar ne bih trebao navesti "razloge" na kojima se temelji moj prijedlog kako bi ih sud uzeo na razmatranje ?

Sasvim je dovoljno navesti da zbog više sile trenutno niste u financijskoj mogućnosti podmiriti svoj dug odjednom, ali da ste ga voljni obročno otplatiti na taj i taj način. Sud ne razmatra već samo udovoljava sukladno traženju iz sporazumnog prijedloga Vas i ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Lp 

naime kod mene je sljedeća situacija 

isto mi je dosla visa premium na naplatu, uplaćivala sam svaki mjesec nesto , te sada ostatak kad je dosao kod javnog bilježnika smo postigli dogovor da svaki mjesec uplaćujem kao i do sada i samo šaljem uplatnice njima na maila, ali kod mene je sada druga situacija. Podnijela sam papire za kredit i nisam naglasila da mi je otkazana kartica, te da otplaćujem na rate po dogovoru ( jedna bankaricom i je rekla da se to je vidi u hroku ako imak dogovor s javnim bilježnikom ), ali meni sad radi problem sto ako se vidi na kraju ce mi radi toga odbiti kredit, jer njima javlja kao neki rizik u banci ali ne vide tocno sta ! Nisam pametna molim za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
prije 4 minuta, Nikica37 je napisao:

znam da ide raskid ugovora i vracanje kartice ali kada nastupa ovrha 

Vjerovnik mora pokrenuti ovršni postupak tj. dostavlja ovršni prijedlog s ciljem ishođenja rješenja o ovrsi. A po pravomoćnosti istoga, raspolaže sa ovršnom ispravom pomoću koje može pokušati prisilnu naplatu na odabranom predmetu ovrhe kao što su novčana sredstva, pokretnine itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Vjerovnik mora pokrenuti ovršni postupak tj. dostavlja ovršni prijedlog s ciljem ishođenja rješenja o ovrsi. A po pravomoćnosti istoga, raspolaže sa ovršnom ispravom pomoću koje može pokušati prisilnu naplatu na odabranom predmetu ovrhe kao što su novčana sredstva, pokretnine itd.

A sta nije prvo da se probam nagoditi sa njima jel ovrha ide odmah ili treba proci mozda tj ili dva .....mislim ja bi njima uplacivala ali mogu samo na 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Nikica37 je napisao:

A sta nije prvo da se probam nagoditi

Oni nisu dužni nuditi nagodbu, a niti su dužni pristati na istu.

prije 9 minuta, Nikica37 je napisao:

jel ovrha ide odmah ili treba proci mozda tj ili dva

Nema tu pravila u njihovom postupanju. A i ovisi kome će dati punomoć za zastupanje, te koliko je ta osoba zauzeta...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Pozdrav. Došla mi je opomena pred utuženje za pbz card visu u iznosu od 4200 kn. Znam da nije puno ali nisam u mogućnosti odmah platiti taj iznos. Plan mi je platiti trećinu iznosa pa bih ostalo na rate. Kada sam zvala odvjt. Ured za rate rekli su da ne moze i da imam rok do 23.3. S 15. Mi sjeda plaća i mogu platiti trećinu iznosa a slijedećom bi platila sve do kraja no kako da kupim na vremenu da u međuvremenu ne dođe do ovrhe? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Idila je napisao:

no kako da kupim na vremenu da u međuvremenu ne dođe do ovrhe? 

to je zasad opomena...pošaljite im (što prije) pismeno ili mailom Vaš prijedlog na koji način bi platili i da je to jedini način.....

malo sačekajte sa uplatom od 1/3 dok ne dobijete odgovor....ako odbiju ,Vi onda sami uplaćujte  koliko možete.....nakon toga će (nakon nekog vremena) oni poslati ovršni prijedlog...gdje će te opet dobiti rok od 8 dana da platite (malo više zbog troška)........ako i to prođe,a vi dotad sve ne podmirite ,onda će uslijediti ovrha.....da tu ovrhu spiječite na "duže" vrijeme (par mjeseci) moguće je prigovor na ovršni prijedlog,ali to će vas ipak u konačnici malo više koštati jer će onda biti i sudski troškovi......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Mister-X je napisao:

to je zasad opomena...pošaljite im (što prije) pismeno ili mailom Vaš prijedlog na koji način bi platili i da je to jedini način.....

malo sačekajte sa uplatom od 1/3 dok ne dobijete odgovor....ako odbiju ,Vi onda sami uplaćujte  koliko možete.....nakon toga će (nakon nekog vremena) oni poslati ovršni prijedlog...gdje će te opet dobiti rok od 8 dana da platite (malo više zbog troška)........ako i to prođe,a vi dotad sve ne podmirite ,onda će uslijediti ovrha.....da tu ovrhu spiječite na "duže" vrijeme (par mjeseci) moguće je prigovor na ovršni prijedlog,ali to će vas ipak u konačnici malo više koštati jer će onda biti i sudski troškovi......

U redu super.. Meni je potrebno samo jos tih mjesec dana do 15.4. S kojom cu platiti preostalih 2/3 iznosa, mislite da bi do tada mogla razvuci da ne dode do ovrhe u mjesec dana? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, Idila je napisao:

U redu super.. Meni je potrebno samo jos tih mjesec dana do 15.4. S kojom cu platiti preostalih 2/3 iznosa, mislite da bi do tada mogla razvuci da ne dode do ovrhe u mjesec dana?

Vi svakako pokušajte sa nekim prijedlogom u par rata...a ako ne uspije ,onda

prije 6 sati , Idila je napisao:

Kada sam zvala odvjt. Ured za rate rekli su da ne moze i da imam rok do 23.3.

znači nakon ovog roka će oni to poslati...(dobit češ u tom slučaju i par stotina kn troška) ...dal za par dana ili par tjedana ,neznam....ali kad dobiješ imaš rok od 8 dana ,da nešto smisliš ,...uglavnom  imaš dobre šanse da to prođe bez ovrhe...ako dobiješ taj prijedlog za ovrhu prije nego riješiš dug,javi,pa ćemo smisliti kako dalje ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Mister-X je napisao:

Vi svakako pokušajte sa nekim prijedlogom u par rata...a ako ne uspije ,onda

znači nakon ovog roka će oni to poslati...(dobit češ u tom slučaju i par stotina kn troška) ...dal za par dana ili par tjedana ,neznam....ali kad dobiješ imaš rok od 8 dana ,da nešto smisliš ,...uglavnom  imaš dobre šanse da to prođe bez ovrhe...ako dobiješ taj prijedlog za ovrhu prije nego riješiš dug,javi,pa ćemo smisliti kako dalje ...

Jao, hvala vam puno na ovim informacijama. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav! Uskoro će mi se spojiti tri računa na Premium Visa kartici. Sad zanimaju me iskustva : 1. Ako se spoje tri računa i uplati se recimo tek  dio da li je sigurno da slijedi otkazivanje ugovora ili može nekad netko dobiti na vremenu?

2. Ako dođe do otkaza ugovora, ima li šanse da ikada više dobijemo tu karticu?Ili bar u nekoj drugoj banci neku drugu na rate?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Pozdrav.

I ja imam neka dugovanja za pbz card. Jučer sam dobio poruku putem sustava e građani da je dugovanje (26.000) kn predano na sud . Planiram napraviti prijedlog za odgodu ovrhe. Zanima me samo da li ja trebam dobiti šta na kućnu adresu  jer na predmetu na sudu još stoji samo da je zaprimljen pbz podnesak ,još ništa sud nije odlučio koliko sam vidio. Ja naime koliko sam čitao na ovom forumu trebam dobiti od javnog bilježnika nešto na kućnu adresu i tek onda mogu poslati podnesak o odgodi i prijedlogu otplate. Drugi kolega mi kaže kad zaprimim rješenje o ovrsi da sam već u tom trenutku ovršen. Treba biti neki rok do pravomoćnosti rješenja ? Bitno mi je , jer ako mi ovrha ide da napravim odma zaštićeni jer kasnije  kad uzmu plaću traje sve to da se povrati na zaštićeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 22. 06. 2022. u 20:20, Korneli je napisao:

Zanima me samo da li ja trebam dobiti šta na kućnu adresu  jer na predmetu na sudu još stoji samo da je zaprimljen pbz podnesak

Podneskom se ne pokreće sudski postupak već prijedlogom za ovrhu.

Dana 22. 06. 2022. u 20:20, Korneli je napisao:

Ja naime koliko sam čitao na ovom forumu trebam dobiti od javnog bilježnika nešto na kućnu adresu i tek onda mogu poslati podnesak o odgodi i prijedlogu otplate.

Od JB, ako je ovrha na temelju  vjerodostojne isprave, a od suda ukoliko je ovrha na temelju ovršne isprave.

Dana 22. 06. 2022. u 20:20, Korneli je napisao:

Drugi kolega mi kaže kad zaprimim rješenje o ovrsi da sam već u tom trenutku ovršen

Ovršni postupak je pokrenut dostavom ovršnog prijedloga JB ili sudu.

Dana 22. 06. 2022. u 20:20, Korneli je napisao:

Treba biti neki rok do pravomoćnosti rješenja

Da, rok od 8 dana za prigovor ili žalbu, ali kada je žalba u pitanju ona ne odgađa provedbu ovrhe.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija