Jump to content

Naknada za umanjenu vrijednost vozila


anonimno

Preporučene objave

Poštovani, prije mjesec dana sam imao promenu nezgodu u kojoj je krivac bio drugi sudionik koji je osiguran kod CO. Ostvario sam popravak vozila u ovlaštenom servisu pošto se radi o vozilu starom 4mj. Šteta nije bila velika cca 8000kn. Sad me zanima kako mogu ostvariti naknadu za umanjenu vrijednost vozila pošto vozilo više nije kakvo je bilo prije nezgoda a radi se o novom vozilu. Te koliki iznos mogu očekivati da ću dobiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želio bih nadodati da su mi u ovlaštenom servisu rekli da za njih to vozilo vrijedi 10% manje nego što mu je tržišna vrijenost, da li je moguće od osiguranja ostvariti naknadu u tom iznosu . Vozilo je bilo novo 67000kn, sada bi vrijedilo cca 60000, a prema ovlaštenom servisu 54000, dakle trebao bih potraživati cca 6000kn.... Da li je to u redu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vozilo do starosti 4 godine, za njega se jedino moze potrazivati umanjena vrijednost, i to SAMO ako je nesto vareno, lijepljeno,popravljano ili slicno, odnosno ako mu je popravkom umanjena vrijednost. No, ako je popravak kompletno mijenjanje starih s novim dijelovima, tada druskane nemas pravo na tu vrst naknade, jer prakticiki ti je uvecana vrijednost vozila, jer si na polovno vozilo dobio nove dijelove, kuzis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje vozilo je staro 4mj i evo upravo sam danas od CO dobio dopis kojim mi nude cca800Kn (tj 10% od računa za popravak). Na vozilu nije bio mjenjan zadnji vezni lim, već ravnan, te je isto tako ravnan i lakiran poklopac prtljažnika, umjesto da je stavljen novi poklopac prtljažnika, te smatram da postoje sve osnove za ostvarivanje naknade za umanjenu vrijednost vozila (što su i oni potvrdili poslavši mi svoju ponudu)... Jedino što mi nikako ne odgovara iznos koji su mi ponudili.... Da li ima smisla pisati žalbu ili uzeti tih sramotnih 800Kn.... Samo da podsjetim vozilo je novo prije 4mj bilo 68.000Kn, te sam ja tražio 6000Kn za umanjenu vrijednost, jer su mi kad sam bio na popravku (u ovlaštenom servisu) rekli da bi mi oni tollko manje sad dali u odnosu da vozilo nije bilo oštećeno (dakle za 4mj staro vozilo umjeso 60K Kn oni sad daju 54K kn)

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e gledaj sad-ti i ustvarti rebao dobiti naknadu za umanjenu trzisnu vrijednost svog vozila. Kvaka u tom je sto vrijednost koju bi ti dao ovlasteni servis takoder nije trzisna, vec njihova subjektivna, a s druge strane ako si zadovoljan popravkom, a ako si bio u ovlastenom servisu i ako je sve ok - tada nitko osim tebe nece ni znati za taj porpavak, a ti ces nesto strpati u dzep. Nista nazalost ti ne mogu reci konkretnije, jer sudska praksa u vezi navedenog gotovo i ne postoji, tako da osiguranja doista imaju tu praksu dati cca 10% od racuna popravka. NA KRAJU, MOJ SAVJET-probaj se nesto cjenkati,dici to za koju stoticu, ali u nacelu to bi bilo to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija