Jump to content

Rješenje, žalba, upravni spor, drugostupanjsko rješenje


scvrtil6

Preporučene objave

Poštovani,

Primio sam 09.02.2021. drugostupanjsko rješenje sa datumom 29.sječnja 2021. na žalbu zaprimljenu po prvostupanjskom tijelu od 17.11.2020. (čl.72.st.2 u svezi čl. 71.st.1. ZOUP). Nakon probijenih svih rokova podnio sam tužbu (šutnja administracije i nezakonite primjene odluke o AVM) Upravnom sudu, zaprimljenu 29.sječnja 2021. Rješenje suda nisam još primio. S obzirom da nisam zadovoljan sa drugostupanjskim rješenjem da li sada moram podnijeti novu tužbu na dobiveno drugostupanjsko rješenje ili se podneskom obratiti Upravnom sudu. Drugostupanjsko rješenje je u biti istovjetno prvostupanjskom, uz obrazloženje da odluka HZMO bitna za moj predmet donijeta je 26 .kolovoza 2019, stupila na snagu 3.rujna 2019. a primjenjuje se od 01.srpnja 2019. (NN 82/2019 odluka o AVM), te kako prvostupanjsko tijelo nije moglo primijeniti navedenu odluku na konkretnu upravnu stvar, žalba se odbija kao neosnovana.                                                                                                                                                                               Napominjem; upravni postupak je pokrenut 03.srpnja 2019. poništeno prvo rješenje, donijeto drugo 29.listopada 2020. na koje se ponovo žalim i pokrećem spor.

Poštovana Borbena 7 ima uvid u prvostupanjsko rješenje od 29.11.2020.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani da li mi netko može objasniti tumačenje drugostupanjsko tijela Odluke o najnižoj mirovini za jednu godinu mirovinskog staža od 01.07.2019. Dokument broj 1713 (NN 82/2019).Nažalost ima samo bitan dio rješenja u elektronskom obliku. Po tom tumačenju Odluke mi je odbijena žalba. Upravni postupak je pokrenut 03.07.2019. a rješenje je donijeto 29.10.2020.

Izvadak iz drugostupanjskog rješenje 09.02.2021..docx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija