Jump to content

Ovrha na nekretnini i pokretnini


Analitichar

Preporučene objave

Pozdrav! 

Naime, uskoro ću najvjerojatnije biti blokiran od strane više ovrhovoditelja. 

PBZ Card: jedna ovrha na iznos od 9.000,00 kuna, druga na 16.000,00 kuna. 

ECC: jedna ovrha na iznos od 30.000,00 kuna.

Imam jednu četvrtinu vlasništva nekretnine u kojoj živim (drugu četvrtinu ima supruga, treću mama i četvrtu tata) te sam vlasnik osobnog vozila (vrijedi 20.000,00 kuna). 

Ukoliko me PBZ Card (ili EOS/B2, zavisi o cesiji) prvi blokira s ovom manjom ovrhom, onda ECC pa na kraju opet PBZ Card, ništa neće moći naplatiti jer mi u firmi već skidaju za 2 partije kredita (Sberbank i Addiko banka), mogu li mi oni uzeti i auto ili četvrtinu vlasništva nad nekretninom u kojoj živimo? 

 

Hvala,

Lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju se na Vas primjenjuju posljednje izmjene i dopune Ovršnog zakona, a što znači da u slučaju nemogućnosti naplate preko novčanih sredstava na Fini, ovrhovoditelji mogu tražiti promjenu premeta i sredstva ovrha na motorno vozilo (auto), ali ne i na Vas suvlasnički dio na toj nekretnini. Ovo iz razloga, jer ne ispunjavaju propisane uvjete temeljem čl. 80. b. Ovršnog zakona. I ovo vrijedi čak i ako PBZ kao ovrhovoditelj objedini dug, pa oba duga bude potraživala u istom ovršnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Analitichar je napisao:

Ne mogu mi uzeti četvrtinu vlasništva nad nekretninom jer glavnica duga nije veća od 40.000,00 kuna? 

Tako je, za Vas vrijede ove odredbe.

prije 1 sat , Analitichar je napisao:

Onda znači ne mogu mi uzeti niti stvari iz kuće (tv, komp,...)? 

Mogu, ovrhom na pokretninama.

prije 1 sat , Analitichar je napisao:

Mogu li auto prepisati na svoje maloljetno dijete? 

Možete, ali bi bilo bolje da je u vlasništvu neke druge punoljetne i poslovno sposobne osobe, a radi kasnijeg lakšeg sklapanja pravnih poslova vezanih za taj automobil, jer Vam u tom slučaju neće trebati odobrenje CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija