Jump to content

Prodaja na EBAY


12drazen

Preporučene objave

Poštovani,

 

Trebam savje pokušao sam se registrirati  za prodaju na EBAY sve je uredno odrađeno.Do zadnje stavke,gdje traže IBAN ja sam pokušao sa kunskim i ne prolazi  i.

Dali je potreban devizni račun otvoren u banci ili sasvim ttreča opcija.

Želim prodavati sitne stvari do cca 100€ mjesečno.

 

Molim pomoč vezano za ovo pitanje.

 

HVala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako, namjerava te imati međunarodnu trgovinu - kupovati robu u inostranstvu, ili prodavat u inostranstvu,
uz - Kunski račun, morate imati i devizni.
Da, malo pojasnim, vi na svom računu ima te - 100.000.kn
Ugovori te kupovinu robe u Italiji - prodavatelj vam ispostavi - predračun ( ovisno, kakav imate ugovor sa prodavateljem )
Na navedenom - Predračunu stoji, da je iznos za plaćanje = 2.000.Eura.
Na vaš nalog, u vašoj poslovnoj banci,, Banka sa vašeg - Kunskog računa skida iznos , koji je jednak iznosu
2.000, eura -po srednjem tečaju ( ako nije drugačije ugovorom regulirano)
Navedene Eure, prebacuje na vaš devizni račun, a vi sa nalogom za plaćanje, dajete banci odobrenje
da navedeni iznos eura uplati na dati račun - iz predračuna.
Ako imate češće plaćanje prema inostranstvu, vi može te banci dati nalog, da recimo, od vaših - 100.000.kn
na kunskom računu, izvrši konverziju 50.000.kn na vaš devizni račun ,pa sad ima te novac na obadva računa. - time štedi te vrijeme - čim stigne inozemni predračun, vi samo date nalog za plaćanje.
------------------
PS - Ovo je model, za klasično plaćanje - ako to radi te putem interneta - sve je isto - smo, cijelo vrijeme
navedenu radnju, obavlja te sjedeći, za razliku, od mene, malo starijeg,, koji to sve obavlja, šetajući.
poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , frenki zg je napisao:

Ako, namjerava te imati međunarodnu trgovinu - kupovati robu u inostranstvu, ili prodavat u inostranstvu,
uz - Kunski račun, morate imati i devizni.
Da, malo pojasnim, vi na svom računu ima te - 100.000.kn
Ugovori te kupovinu robe u Italiji - prodavatelj vam ispostavi - predračun ( ovisno, kakav imate ugovor sa prodavateljem )
Na navedenom - Predračunu stoji, da je iznos za plaćanje = 2.000.Eura.
Na vaš nalog, u vašoj poslovnoj banci,, Banka sa vašeg - Kunskog računa skida iznos , koji je jednak iznosu
2.000, eura -po srednjem tečaju ( ako nije drugačije ugovorom regulirano)
Navedene Eure, prebacuje na vaš devizni račun, a vi sa nalogom za plaćanje, dajete banci odobrenje
da navedeni iznos eura uplati na dati račun - iz predračuna.
Ako imate češće plaćanje prema inostranstvu, vi može te banci dati nalog, da recimo, od vaših - 100.000.kn
na kunskom računu, izvrši konverziju 50.000.kn na vaš devizni račun ,pa sad ima te novac na obadva računa. - time štedi te vrijeme - čim stigne inozemni predračun, vi samo date nalog za plaćanje.
------------------
PS - Ovo je model, za klasično plaćanje - ako to radi te putem interneta - sve je isto - smo, cijelo vrijeme
navedenu radnju, obavlja te sjedeći, za razliku, od mene, malo starijeg,, koji to sve obavlja, šetajući.
poz

Poštovani,

 

Hvala Vam na pozitivnom savjetu vezano za prodaju.

 

Mene zanima kako prodavati privatne stvari na EBAY-u.Dali se treba otvoriti devizni račun.

Znači prodaja privanih(novih) iznosi cca 55€

Hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija