Jump to content

Otkup atomskog skloništa


DiNo.1

Preporučene objave

Poštovani i dragi članovi Legalis portala,

ako mi dopustite, htio bih Vas nešto pitati. Dakle, živim u zgradi koja ima 5 ulaza, a svaki ulaz ima 6 katova, po 2 stana na svakom katu kao i podrumske prostorije preko puta kojih se nalazi atomsko sklonište. Zanima me je li formalno pravno izvedivo da od suvlasnika koji žive u tom ulazu otkupim atomsko sklonište koje, koliko mi je poznato, nije zavedeno niti u zemljišnim knjigama niti u katastru, te da se oformi zemljišnoknjižni poduložak i ostali podaci koji bi bili potrebni da se spomenuto sklonište oformi u zemljišnim knjigama kao moje vlasništvo?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ovo baš i nije izvodljivo. Naime, ako se dobro sjećam još 1998 je MUP svoju nadležnost sa skloništa prebacio na JLS (općine/gradove) te 2001 donio Pravilnik o uvjetima pod kojima se ta skloništa mogu dati u zakup (iako nisam do kraja siguran je li još važeći). Dakle, eventualno bi mogli isto dobiti u zakup, u ovom slučaju pošto nije navedeno kao pripadak zgradi, od JLS. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, prestao je važiti od srpnja 2015.

:palac:..je, nešto je sustav CZ derogirao 2015 u tome smislu, nisam bio siguran je li i navedeni pravilnik pa sam zato i napomenuo.

Pa što se tiče prijašnjeg odgovora, isti bi i dalje važio samo su onda taj zakup propisale JLS svojim odlukama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija