Jump to content

Novi i stari dimnjak


JelaBor2

Preporučene objave

Nakon što je utvrđeno da se postojeći dimnjaci u zgradi ne zadovoljavaju tehničke uvjete niti za postojeće kombi bojlere, a niti se mogu prilagoditi zahtjevima priključenja kondenzacijskih bojlera dali smo napraviti vanjske inox dimnjake (4 ) na koje se priključuje svaki stan s bojlerima u kupaoni. U mom stanu bojler se nalazi u hodniku. Da bih se mogla priključiti na novi dimnjak upitna je dužina zrako/dimovodne cijevi i broj koljena koji bi se morali instalirati. Upitala sam dimnjačara mogu li probiti stari dimnjak nakon što svi stanari instaliraju nove kondenzacijske bojlere i tako najkraćim putem doći do novog dimnjaka. Rekao mi je da ne može jer da bi se stari dimnjak mogao koristiti za ventilaciju. Sve naše kupaone imaju velike prozore i nikakva dodatna ventilacija nije potrebna. Pitam se da li je uopće dozvoljeno u prostoriji u kojoj se nalazi plinski bojler imati ventilator? 

Na cijeli zahvat stanari su se odlučili nakon što smo dobili pisma upozorenja od plinare i našeg dimnjačara da će nas isključiti zbog neispravnih dimnjaka. 

Moje pitanje je kome se mogu obratiti kako bih eventualno dobila odobrenje za prolaz kroz stari dimnjak (koji više nije u funkciji) i na koji propis se eventualno mogu pozvati.

uređeno: od JelaBor2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Imam slično pitanje. U mojoj zgradi dimnjaci zadovoljavaju uvjete za postojeće kombi bojlere. Međutim susjedi žele iste promijeniti kako bi ugradili kondenzacijske bojlere. Skupljaju potpise, jer tvrde da ako imaju preko 50% mogu nama ostalima nametnuti svoje rješenje tj. na silu isključiti naše bojlere i zamijeniti dimnjak na teret pričuve. Ja se pitam, mogu li odista to učiniti na osnovi diktata većine. A onda, ako da, tko će mi platiti zamjenu keramičkih pločica razbijenih kod zamjene dimnjaka, ako ih pustim u stan? A pretpostavljam da sam ih dužan pustiti u stan, iako će mi isključiti postojeći bojler?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Susjedi su se dogovorili da će trošak izmjene dimnjaka snositi pričuva, a bojlere bi trebao kupiti svako za sebe. Meni to ne odgovara jer mi je postojeći bojler potpuno ispravan. Ali oni tvrde da moram ići u promjenu jer su oni većina. Zanima me mogu li me prisiliti na to? Mogu li na silu zamijeniti dimnjak i meni isključiti bojler (grijanje)? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 21. 10. 2021. u 9:24, pelig je napisao:

Susjedi su se dogovorili da će trošak izmjene dimnjaka snositi pričuva, a bojlere bi trebao kupiti svako za sebe. Meni to ne odgovara jer mi je postojeći bojler potpuno ispravan. Ali oni tvrde da moram ići u promjenu jer su oni većina. Zanima me mogu li me prisiliti na to? Mogu li na silu zamijeniti dimnjak i meni isključiti bojler (grijanje)? 

 

Dana 21. 10. 2021. u 9:24, pelig je napisao:

Susjedi su se dogovorili da će trošak izmjene dimnjaka snositi pričuva, a bojlere bi trebao kupiti svako za sebe. Meni to ne odgovara jer mi je postojeći bojler potpuno ispravan. Ali oni tvrde da moram ići u promjenu jer su oni većina. Zanima me mogu li me prisiliti na to? Mogu li na silu zamijeniti dimnjak i meni isključiti bojler (grijanje)? 

Ne trebaš pustiti u stan ako ne želiš. I ne mogu prisiliti nitkoga za izmjenu bojlera. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija