Jump to content

Amimentacija za punoljetnu osobu


hici

Preporučene objave

Što znači odluči živjeti sama?

Da li to znači da student ima svoj stan?

 

Kratak odgovor je..da, ako je mlađa od 26 godina (tako je sada. Ja se nadam da će uskoro biti, upravo zbog ovakvih situacija kao u Švedskoj - maksimalno do 20-e godine života. Prije nego bijesni roditelji polude s komentarima, neka imaju na umu da su Šveđani to vrlo pametno riješili iz više razloga: djeca moraju podići kredit za studij, uz obvezu da ostanu raditi nakon studija, bolje studiraju, manje odugovlače studij, bolji su radnici, prije su svjesniji obveza prema novcu. Pa mi sada recite tko ne bi volio da mu dijete postane takvo? U krajnjem slučaju, zašto bi roditelji tako dugo 'gurali' dijete? Što prije obveza, zrelija generacija...kaj ne?).

 

No, u Vašem slučaju oba roditelja plaćaju uzdržavanje po 50%. Ja ne znam za ovakvu sudsku praksu, ali slovo zakona govori kako sam napisao.

No, ako student ima svoj izvor prihoda...tada ne. Hipotetski, ako je student, punoljetna osoba, dobio na lotu, tada ima dovoljno sredstava za samostalno uzdržavanje!

Ako student nema svoj izvor prihoda, roditelji mu NISU dužni plaćati npr. iznajmljivanje stana ako on/ona po svaku cijenu želi živjeti samostalno.

 

Uglavnom...potrebno je više konkretnih podataka da bi se dao precizniji odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliki postotak plaće za oba roditelja bi ona mogla dobivati ako se odseli i živi sama?

...a zeli li ona napokon prihvatiti da je punoljetna odrasla osoba i prestati biti dijete?

Ako se smatra odraslom, onda je u krajnju ruku sposobna sjesti kao odrasla i razgovarati s roditeljima o tome bi li ju financijski pomogli, a ne smisljati kako da ih prisili zakonski da joj placaju "alimentaciju".

Mnogi u tim godinama pomazu roditeljima financijski. Daj malo razmislite i o tome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija