Jump to content

MTU za proizvodnu djelatnost


TTABC

Preporučene objave

Pozdrav, 

Molim Vas pomoć.. Htio bih pokrenuti d.o.o. koji bi obavljao sljedeće djelatnosti:

C 31.02 Proizvodnja kuhinjskog namještaja

   31.09 Proizvodnja ostalog namještaja 

C 27.40 Proizvodnja električne opreme za rasvjetu

Ne uspijevam nigdje doći do popisa MTU koje treba zadovoljiti za obavljanje ovih djelatnosti. Htio bih prije svega vidjeti da li uopće prostor s kojim raspolažem može zadovoljiti MTU. 

Pitao sam u gradskoj upravi na odjelu za gospodarstvo, no oni naravno ne znaju ništa te me upućuju u županijski ured za gospodarstvo. Tamo mi također nisu ništa znali reći.. 

Da li vi imate tu informaciju o MTU ili me možete uputiti gdje tu informaciju mogu dobiti? 

Dalje me još zanima, ako radim za fizičke kupce po narudžbi, da li trebam imati skladište? 

Također ako neke proizvode prodajem putem interneta (ne webshop nego prodaja putem facebooka i slično, isporuka putem pošte, bez maloprodajne trgovine), da li to zahtijeva skladište? 

 

Unaprijed hvala, 

Srdačan pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

1. Minimalni tehnički uvjeti - Županijski ured za gospodarstvo - obrati te se direktno - Pročelniku navedenog ureda - ako vam on, koji je zadužen za taj sektor, ne da popis uvjeta za minimalne tehničke uvjete, tada mu se osobno obratite, pisanim putem, obavezno sa povratnicom.
2. S obzirom, koju ste djelatnosti naveli, normalno je da mora te imati, uz - proizvodni dio i skladište za repro materijal.
Da se bavite proizvodnjom, prehrambenih namirnica, tad bi morali imati i skladište za gotove proizvode - fizički odvojene. - npr. - pržionica kave - skladište sirovine - proizvodni dio i skladište gotovih proizvoda - sve fizički odvojeno - kad vam dođe u kontrolu - netko iz državnog inspektorata,, njemu je na izboru, da pregleda stanje - bilo kojeg dijela ,i provjeri dali odgovara iskazanom stanju u poslovnoj dokumentaciji.
poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni Vam gledaju samo birtije i trgovine, proizvodnje ne idu gledati već godinama. To Vam je prepušteno nadzoru, znači inspektor Vam može doći, a ne mora. Obično dođu kad Vas neko tuži, ako bučite i tako.

Ove uvjete morate zadovoljit:

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_09_105_1965.html

Najčišće bi bilo da idete u promjenu namjene prostora u građevini ako nije poslovni, onda dobijete te uvjete. Al ljudi obično to ne vade nego sam rade pa kako bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , vodovod1 je napisao:

Oni Vam gledaju samo birtije i trgovine, proizvodnje ne idu gledati već godinama. To Vam je prepušteno nadzoru, znači inspektor Vam može doći, a ne mora. Obično dođu kad Vas neko tuži, ako bučite i tako.

Svaki Stroj mora imati - Atest, i nije to , kao kod trgovina i Kafića - protu požarni aparat - prva pomoč i ispitivanje instalacije.
U, običnoj špeceraj - trgovini, ako Vaga nije baždarena, ili joj je istekao atest - ako dođe inspekcija - ide kazna.
Tko če snositi  odgovornost, ako usljed neispravnog stroja dođe do ozljede na radu ?
Neispravan stroj , može biti da nema zaštitu, na predviđenim mjestima.
Nije se za igrati - proizvoditi namještaj po dimenzijama - a, strojeve nitko nije pregledao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, vodovod1 je napisao:

, poduzetnik mota to sam obaviti

Pa, to je i bilo pitanje - šta sve mora imati, da bi mogao raditi - istina, i bez atesta stroj radi - ali se pored istog nitko ne osječa siguran - a  vlasnik se znoji, da se nebi nekom radniku nešto desilo,, i onda kvragu
cijeli posao.
Evo, sad po zagrebu problemi, jer nema dovoljno Atestiranih skela - pa ti pusti radnika na 30.m visine, a skela nije atestirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija