Jump to content

lokacijska dozvola-susjedi


anonimno

Preporučene objave

pozdrav svima-novi sam ovdje,pa ako nesto nije po pravilima ovog foruma,nemojte mi zamjeriti.

moj problem je vezan za izdavanje lokacijske dozvole.dobio sam sve pristanke,potpise od svih gradskih i drzavnih tijela za izdavanje lokacijske dozvole,samo nisam još od susjeda-a na opcini mi kazu da bez njih ne mogu dobiti lokacijcku dozvolu

ovim putem bih zamolio nekoga tko je upucen u izdavanje lokacijske,da mi da neki savjet sta da sada radim

ili ako mi moze dati info gdje mogu naci postupak za izdavanje lokacijske dozvole

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto ne pitate svog referenta koji vodi Vaš predmet. Nama je naš referent rekao da svi oni rade drugačije ili pozivaju vlasnike susjednih parcela da kod njih potpišu suglasnost (što je kod nas bio slučaj), ili je dovoljna ovjerena izjava kod javnog bilježnika ili oni pozivaju vlasnike susjednih parcela po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako znate tko su vlasnici, zamolite ih da vam potpišu suglasnost za lokacijsku i građ. dozvolu i nosite to u ured.

Ako ne znate tko su vlasnici, Ured državne uprave ( nemaju oni veze sa općinama) treba izvjesiti na oglsnu ploču poziv na uvid projekta, rok je obično 15 dana. Ako nitko ne dođe da protestira daje se dozvola.

U samom postupku postoje "nepisana pravila".

Nažalost naši zakoni su nedorečeni i ne definiraju milijun situacija. Ako vam ŽELE stvoriti problem naši činovnici mogu kako god hoće.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo nekoga tko je imao istu situaciju. Situacija je sljedeća - neki susjedi se prave pametni, pa hoće izazvati probleme, ali ne mogu. Ako ne potpišu, sud na stup objesi obavijest da se izjasne svi protiv (na gradilištu). Ako se ne javi nitko čini mi se u roku mjesec dana, onda se automatski izdaje dozvola, smatra se da nemaju ništa protiv. Ako se izjasne protiv, onda ide neka druga procedura - to ne znam, ali ne vjerujem da će doći do toga, stoga ništa od hodanja za potpise, to nije vaš posao ni briga...sretno....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nepisanih pravila.

Susjedi su najprije suglasni ili nisu sa lokacijskom dozvolom ili drugim riječima položajem objekta u odnosu na njihovu česticu. Ali to je, meni se tako čini čista profofma jer je određena najmanja udaljenost od međe, a to je četiri metra. Na to nemožete staviti prigovor ili ne potpisati. Ako investitor traži bliže od 4 metra, a Vi se ne slažete on u pravilu ne može dobiti lokacijsku dozvolu.

Lokacijsku dozvolu potpisujete kod javnog bilježnika i po izdavanju te dozvole dobivate i Vi primjerak.

Pazite: često ne dobijete uz lokacijsku dozvolu i položajni nacrt građevine i tada svakako tražite da Vam se taj važan dokumenat izda.

Građevnu dozvolu ne dobivate već investitor na gradilištu postavi javni poziv susjedima da mogu imati uvid u izvedbeni projekat i navedeno gdje se i kada trebate javiti i tamo, ako niste suglasni možete staviti prigovor.

Ali nemožete zahtijevati baš sve što se Vama ne sviđa, već samo objektivne primjedbe, ali one se uglavnom ne uvažavaju.

Činjenica je da odjel državne uprave vodi računa da se poštuju okviri koji su određeni zakonom.

Upozoravam: Točno pazite kod potpisivanja lokacijske dozvole, već tada kad idete javnom bilježniku tražite za sebe jedan kompletan primjerak!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Susjede nemožet prisiliti da Vam potpišu lokacijsku dozvolu ako im ne predočite sve važne činjenice vezane uz Vaš objekat u odnosu na njihove čestice.

Ako se susjedima najavite , obrazložite sve bitno, dokažete da ne povređujete njihova prava, pokažete izgled objekta prema njima, ipak su to budući susjedi ,siguran sam da ćete bez problema dobiti potpise.

Predočeno treba i ostvariti ili gubite susjede, ne bi bilo prvi puta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

slavko1941 je napisao:

Nema nepisanih pravila.

...

Lokacijsku dozvolu potpisujete kod javnog bilježnika i po izdavanju te dozvole dobivate i Vi primjerak.

Pazite: često ne dobijete uz lokacijsku dozvolu i položajni nacrt građevine i tada svakako tražite da Vam se taj važan dokumenat izda.

1. Postoje mnoga nepisana pravila jer se uprotivnom nebi izdalo 10 dozvola godišnje.

2. Ne potpisuje susjed lokacijsku dozvolu nego suglasnost na dozvolu.

Građevnu dozvolu ne dobivate već investitor na gradilištu postavi javni poziv susjedima da mogu imati uvid u izvedbeni projekat i navedeno gdje se i kada trebate javiti i tamo, ako niste suglasni možete staviti prigovor.

 

U kojem članku zakona piše da je to dužan investitor napraviti? Ovdje gdje sam ja ,a to nije Japan nego Hrvatska, nema govora o tome što ste napisali.

Izvedbeni projekt MORA biti u skladu sa lokacijskom dozvolom i samo pozivanje na izjašnjavanje susjeda o izvedbenom projektu je apsurdno i nepotrebno.

Inače, obično izvedbeni projekt niti ne rade zbog ubrzanja radova. :-D:-D

 

A sa vašim drugim postom se slažem u potpunosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro ste primjetili, izvinjavam se, susjedi potpisuju suglasnost.

Ali dao sam upozorenje koje treba dobro shvatiti. Mnogi su na taj način prevareni, a kad to shvate sve je gotovo. I u ovom forumu puno je toga, ljudi se javljaju jer su prevareni. I ja isto, zato i upozoravam. Kada trebaju potpis, više su nego slatkorječivi, med i mlijeko.

Desno od mene grade se dvije zgrade za prodaju tz. urbane vile, a to sa vilama nema veze.

I potpisao sam suglasnost za lokacijsku dozvolu.

Prije izdavanja građevinske dozvole na gradilištu sam našao obavijest da se u roku od 15 dana javimo (susjedi) u gradski ured i stavimo primjedbe na izvedbeni projekat.Bili smo tamo u određeno vrijeme i sve dobili na uvid. Nismo imali primjedbi jer nam je u postupku razgovora oko lokacijske dozvole investitor dao idejni projekat građevina prema našim parcelama odnosno objektima.

I sa lijeve strane postupio sam isto, dozvolio investitoru i da dođe na tri metra od međe, ali njegov postupak doveo je do toga da svakom dajem do znanja da bude krajnje oprezan.

Usput da spomenem: imam stručni ispit!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija