Jump to content

Bolovanje zadnjeg dana u mjesecu


hetta

Preporučene objave

Idem ovaj mjesec u drugi grad udaljen 200km na jednu pretragu (upućena od LOM) koja se ne radi nigdje bliže.

1. imam pravo na putni nalog, ili?

2. imam pravo na bolovanje za taj dan, ili? Moja dr.naime kaže da ne. 

3. imam problem na poslu na kojem me maltretiraju da se doznaka mora dostaviti zadnjeg u mjesecu. LOM mi ne možda dati BO za zadnji dan unaprijed (što i kužim, kako da ona zna da ću ja zbilja otiići na pregled ako ne vidi nalaz?), a taj zadnji dan mene neće biti doma, biti ću u Zg, za boga miloga! Dakle, tek u ponedjeljak ću imati doznaku. Što da radim? Ne mogu naći nigdje ništa što bi govorilo da moram dostaviti doznaku odmah nakon zatvaranja bolovanja, a ne isti dan. 

Da stvar bude bolja, to čekam već mjesecima, da bi kolegica rekla "ja idem na godišnji onda baš". Ne pada mi na pamet otkazivati pregled zbog nje, a  ako budem na GO, a ne bolovanju, može biti da će me prozivati nadređeni da nije imao tko raditi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://hzzo.hr/obvezno-osiguranje/naknada-troskova-prijevoza

 

Što se tiče otvaranja  bolovanja mislim da Vaša doktorica može otvoriti bolovanje za taj dan jer u sustavu HZZO stoji vaš datum pregleda u dotičnoj bolnici koja nije u Vašem mjestu prebivališta. Vaša doktorica će vam izdati Potvrdu o privremenoj nezaposlenosti za rad na( to nije doznaka o bolovanju) koju ćete dostaviti poslodavcu i riješili ste problem.  

Uostalom, prema Zakonu o radu svaki zaposlenik ima pravo na ukupno 7 dana plaćenog dopusta  pa ako nećete moći otvoriti bolovanje za taj dan, zatražite  od poslodavca  da vam omogući takvu  vrstu  odsustva sa posla.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija