Jump to content

Priznanje ocinstva kao olakotna okolnost


Petrakarla

Preporučene objave

Postovani, partner mi se nalazi u istraznom zatvoru 7 mjeseci radi kaznenog djela iz stavka 190/2 te stavka 329. U braku je i otac jednog malodobnog djeteta. U nasoj izvanbracnoj vezi je rodeno dijete za vrijeme njegova boravka u istraznom zatvoru. S obzirom na situaciju i na to da se jos uvijek nije razveo od zakonite supruge iako smo u dugogodisnjoj vezi zanima me bi li priznanje naseg zajednickog djeteta u dobi od 5 mjeseci bilo neki oblik olakotne okolnosti pri odmjeravanju kazne jer dijete sam upisala samo na svoje ime, otac se vodi kao nepoznat. Zahvaljujem na svakoj pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sa zajedničkim djetetom,vi se tada smatrate dokazanom izvanbračnom zajednicom. Imate veća prava za posjete. Kolko znam na istrazi nema telefonskih poziva za nikoga,niti supruzi, roditeljima,nikome. Ali lakše ce te dobiti dozvolu za posjetu. Kontakt je puno teži sa istražnim zatvorenicima. Nažalost,prosla sam i istragu i pravomoćno izdržavanje kazne. Već 208 dana vodim borbu sa Remetincom i sudovima zbog zaručnika.

Odluka za platiti odvjetnika vam je najbolje rješenje. Ja sam nakon svega prije par dana odlučila da ne mogu vise sama kao laik boriti se sa time i platila odvjetnika. S obzirom da je on u braku, možda će biti potrebno raditi DNK test. U svakom slučaju sa odvjetnikom ne možete pogriješiti,samo možete sebi olakšati,jer sami se boriti protiv zatvora je nemoguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno znam kako vam je. Prolazim to jako dugo i pokušavam sačuvati bar malo zdravog razuma,ali preteško je...

S istragom je puno teže. Kad su pravomoćno ipak je lakše,barem malo. Može me zvati svaki dan,ali opet problem je što su pozivi preskupi i ima 40min tjedno pa treba rastezati kroz tjedan i minute i novce. Posjeta nema zbog korone pa ti video posjeti samo još više zdeprimiraju... 

Želim vam sreću,i da psihički izdrzite.. jos i djete u tom svemu,znam da vam nije lako.. ja sam na rubu psihičkog sloma,95 dana istrage i 108 dana pravomoćnog... zaista vam zelim sreću znam kako je to kad vam uzmu voljenu osobu i ne možete mu pomoći. Informacije su jedva da ih dobijete... Nitko vas ne doživljava u Remetincu,doslovno samo što ne kažu:nemojte zvati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija