Jump to content

Molim savjet


anonimno

Preporučene objave

Moj slučaj je slijedeći:

 

 

Prekršaj je počinjen dana 18.02.2005. u Varaždinu I na licu mjesta priznajem krivicu.

 

07.06.2006. prekršajni sud u Varaždinu izdaje prekršajni nalog kojim potvrđuje moju krivicu I izriče mi kaznu od 2000 kn, 4 negativna boda I 3 mjeseca bez vozačke uvijetno na godinu dana. Na taj nalog se žalim I u 9.mj. mi stiže rješenje koje do sada izbjegavam preuzeti.

 

Moje pitanje je:

 

1.kada nastupa zastara?

2.da li je sud pre kasno izdao prekršajni nalog (od prekršaja do izdavanja naloga je prošlo 16 mjeseci)?

3. da li će sud u Varaždinu zbog nemogućnosti uručenja rješenja izdati nalog za moje privođenje?

da li policija u Zg ima zabilježbu o prekršaju I da li ću imati problema ako predam molbu u prometnu policiju za produženje vozačke?

 

Unaprijed zahvaljujem,

 

Lobo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

18.02.2007. nastupa apsolutna zastara...po meni je tu već nastupila relativna zastara, jer od prekršaja do naloga je prošlo više od godinu dana, al bi na to sud trebao paziti, pa su možda i fiktivno imali neku radnju u međuvremenu koja prekida zastaru...produžiti vozačku možeš bez problema-znam iz osobnog slučaja...jer ti oni po meni bez pravomoćnog rješenja ne mogu ništa...mup mislim...nalog za privođenje tj. dovedbeni nalog ide samo kad izbjegavate primiti poziv što u vašem slučaju nije tako...rješenje vam jedino mogu uručiti momci u plavom ili pustiti obavijest ako vas ne nađu doma da si dođete po rješenje u PU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šalju mi City Expressom i svaki mjesec najmanje dvaput mi bacaju ceduljice u sandučić da dođem preuzeti pošiljku. Tako su me dignuli na foru prvi put; ništa što je stizalo HP-om nisam preuzimala ali sam preuzela pošiljku City Ex. kada su mi prvi put poslali prekršajni nalog jer nisam mislila da sud koristi usluge City-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija