Jump to content

Izbacivanje brata iz obiteljskoga stana


Anamariq

Preporučene objave

Pozdrav,

zna li netko kako se može izbaciti brat iz stana. Situacija je sljedeća:

stan je darovnim ugovorom otac prebacio na sestru te u njemu živimo majka, 3 brata i ja. Najstariji brat dolazi pijan kući i terorizira nas te nemamo mira nikako od njega. Iz stana se ne želi iseliti i mi ga moramo trpiti. Kako da ga izbacimo iz stana i koliko traje procedura

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Anamariq je napisao:

Kako da ga izbacimo iz stana

Samo tužbom 

 

prije 1 sat, Anamariq je napisao:

koliko traje procedura

Ne može se sa sigurnoću točno odgovoriti, no puno toga ovisi o strankama u postupku, odnosno npr da li će tuženi nakon prvostupanjske presude ići sa žalbom, da li će nakon pravomoćnosti i ovršnosti odluke postupiti po istoj ili će se odluka morati provesti prinudom kroz ovršni postupak po prijedlogu tužitelja kao ovrhovoditelja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Anamariq je napisao:

stan je darovnim ugovorom otac prebacio na sestru te u njemu živimo majka, 3 brata i ja.

Ta sestra je vaša sestra ili očeva sestra?

Koji je pravni osnov po kojem vi koristite taj stan?

prije 18 sati , Anamariq je napisao:

Najstariji brat dolazi pijan kući i terorizira nas te nemamo mira nikako od njega. Iz stana se ne želi iseliti i mi ga moramo trpiti.

Brat je punoljetan?

Da li se redovito školuje? Radi? Nezaposlen?

 

prije 18 sati , Anamariq je napisao:

Kako da ga izbacimo iz stana i koliko traje procedura

Matrix vam je dao info o nekoj standardnoj prceduri, ali vaša situacija nije da vi njega iz nekog svog inata ili komfora želite izbaciti.

On se ponaša nasilnički.

Jeste li ga prijavljivali za obiteljsko nasilje? Ako vas pijan terorizira, zovite policiju. Ne morate trpiti nasilničko ponašanje.

Možda se nakon intervencije policije i kakve kazne stvari poprave, ako ne nastavite ga prijavljivati za nasilje i tada tražite da se nasilnika udalji iz obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala svima na odgovorima. Ovako: sestra je moja, te u stanu živimo sa dva mlađa,maloljetna brata (otac plaća alimentaciju za njih). Najstariji brat radi, a policiju su i susjedi već zvali (policija je došla rekla mu da se smiri i otišli su). Jel smatrate da to pokušamo riješiti prvo Socijalnom službom, a onda na Sud?

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija