Jump to content

Uz stalno zaposlenje, šta otvorit...


toom01

Preporučene objave

Poštovani, trebam informaciju kako i šta je bolje otvorit. U stalnom radnom odnosu sam i zelim otvorit ? za taksi službu. 

1. Obrt, doo, jdoo... u sustavu poreza ili ne.

2. Vozilo prijavit na firmu obrt jdoo ili kupiti ga na sebe pa ga iznajmiti firmi opet u kojoj sam ja vlasnik. Navodno tu nema olakšica na servis, trošak goriva, ali se isplaćuje naknada po km.

3. Kako imam prijavu kod poslodavca, gdje ne bi trebao plaćati doprinose? 

4. Ukoliko netko ima iskustvo, bilo kakve informacije. Samo pišite. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) Paušalni obrt van sustava PDV-a (najisplativije i najjednostavnije) 

2) Ne isplaćuje se ništa po km. Isplaćuje se mjesečni najam kojeg ugovarate ugovorom. Ako se registrira firma ili obrt za taksi prijevoz onda su svi troškovi vezani uz auto porezno priznati ali mora se pravdati kilometraža i nema voženja auta na more na račun firme npr. Kod paušalnog obrta nema toga jer si ionako ne priznajete troškove zbog nepostojanja poslovnih knjiga tako da vam je svejedno bio auto na vama ili obrtu.

3) (J).D.O.O. ali ima kvaka. Porezna priznaje firme sa nezaposlenim direktorima ali ne priznaje firme koje obavljaju djelatnost koja se ne može obaviti sama od sebe i koje zarađuju tako da idu u kontrole takvih firmi i onda deru doprinose. Pa bi bilo idealno da nađete nekoga koga ćete prijaviti u firmu na jedan sat da nemate problema sa poreznom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija