Jump to content

Ovrha nad pokretninama


Znatiželjantip

Preporučene objave

Pozdrav,

Živim i radim u inozemstvu neko vrijeme, no još sam uvijek prijavljen kod roditelja gdje primam poštu. Ima ovrhu i zaprijetili su mi da će napraviti uvid u moju imovinu u RH koje nemam i napraviti ovrhu. Postoji li li opasnost da će doći u kuću mojih roditelja i početi plijeniti stvari koje imaju vrijednost, bez obzira jesu li moje ili ne? Mogu li uopće doći u kuću koja nije vlasništvo ovršenika i početi uzimati stvari, odnosno kako će oni znati je li nešto u toj kući moje ili njihovo, npr. računalna oprema?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Da, sve navedeno je moguće. A na roditeljima je da dokažu da su pokretnine njihovo, a ne Vaše vlasništvo.

Mislite li da ima smisla jednostavno odjaviti prebivalište, u tom slučaju nema nikakve poveznice između te kuće i mene?

 

Ujedno, sad sam na e-blokade vidio da se među osnovama za plaćanje nalaze 3 otplaćene ovrhe. Znači ovrhe u prekinute, dug je vraćen, poslali su mi dopis da nemaju nikakvih potraživanja prema meni i sad ih vidim na e-blokade, nema nikakvih naznaka da je išta plaćeno. Kome se tu moram obratiti?

uređeno: od Znatiželjantip
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Znatiželjantip je napisao:

Mislite li da ima smisla jednostavno odjaviti prebivalište, u tom slučaju nema nikakve poveznice između te kuće i mene?

Da, ima i da roditelji u slučaju da Vas netko traži na navedenoj adresi, jasno izjave da ste tu "nepoznati".

prije 1 sat, Znatiželjantip je napisao:

Ujedno, sad sam na e-blokade vidio da se među osnovama za plaćanje nalaze 3 otplaćene ovrhe. Znači ovrhe u prekinute, dug je vraćen, poslali su mi dopis da nemaju nikakvih potraživanja prema meni i sad ih vidim na e-blokade, nema nikakvih naznaka da je išta plaćeno. Kome se tu moram obratiti?

Ako nije plaćeno, onda je povučeno, jer žele ići na drugi predmet ovrhe ili jer su ustupili dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija