Jump to content

Nasljeđivanje mirovine od supružnika


Mara1990

Preporučene objave

Postovana mod, to sam i ja upravo htio pitati jer se iz pitanja bas ne raspoznaje...

Citiram sa stranica HZMO-a, znaci ako zivite u HR morate se obratiti najblizoj ispostavi HZMO-a:

"Pravo na obiteljsku mirovinu primjenom uredbi EU i/ili međunarodnih ugovora o socijalnom osiguranju

Postupak za ostvarivanje prava na obiteljsku mirovinu pokrećete podnošenjem zahtjeva nadležnom nositelju mirovinskog osiguranja u državi u kojoj imate prebivalište.
Zahtjev podnesen u jednoj državi smatrat će se zahtjevom podnesenim u svim državama u kojima umrli osiguranik ima navršena razdoblja osiguranja.
Obiteljska mirovina isplaćivat će se bez obzira u kojoj državi ugovornici nadživjeli član obitelji ima prebivalište."

Ovo sam jos pronasao na net-u:

"Obiteljska mirovina (etterlattepensjon) ili doslovno mirovina za one koji su ostali bez hranitelja isplaćuje se iz PAYGO sustava i iz profesionalnih shema bračnim ili izvanbračnim partnerima, djeci do 20-te godine života, pa čak i bivšim supružnicima pod određenim uvjetima."

Koji su to tocno uvjeti za obiteljsku mirovinu po Norveskom mirovinskom zakonu morat cete saznati u nasem HZMO-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija