Jump to content

Pitanje o kreditu-jamac


anonimno

Preporučene objave

Jamac sam (suduznik) u kreditu. Zanima me dali postoji bilo kakva pravna osnova da pobijem da mi stigne zapljena na placu od strane banke na kojoj je duznik podigao kredit. Sto ako sa svojim kreditom sjednem na svoju placu (administrativna zabrana)? Duznik mi je prvi rodjak i kad mi stigne na zapljenu place, poslodavac mi to javi tako da ja zovem rodjaka i on to plati ali ne zelim se jos 3 god tako vucarat. Takoder me interesira kako cesto stize zapljena sa banke jer njegov kredit je poceo 01.03.2006. i do danas je placena samo 1 rata a prije 5 dana mi je stigla prva zapljena. Dakle zanima me dali postoji bilo kakav nacin da pobijem ovu situaciju...Spreman sam na svaku vrstu tuzbe cak i u najgorem slucaju otplatit njegov kredit i onda ga tuziti do "besvijesti" do njegovog "unistenja"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani pogledajte ponovo što ste potpisali.

Pa ukoliko ne razumijete što znači "jamac" opet pročitajte pa sve dok ne shvatite...

Na žalost nema pravne osnove da to pobijete.

Jedino privatna tužba protiv njega.

Ukoliko postoji drugi jamac , moguće je da nekako izmigoljite sa nekakvom mućkom na plaći.

Recimo kao što ste naveli da napravite administrativnu zabranu na svoju plaću , pa Vam onda ne ostaje dosta novaca za podmirenje osnovnih životnih potreba.

Ali...

Postoje i tzv. "ovrhe" na pokretnine i nekretnine...

Naravno ukoliko dođe do sudskog procesa.

Sve u svemu nažalost nepiše vam se dobro jer ste kao jamac potpisali "u dobru i u zlu" , a kod Vas je trenutno , Zlo.

Postoji i ona stara : ako nećeš milom , onda ćeš silom. Samo što ste onda na rubu zakona...

Držite se ! :couple:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, ako može poslužiti kao utjeha...Imam ja jednog prijatelja koji je bio jamac jednom drugom prijatelju koji je digao kredit oko 15 000 eura. Taj drugi tzv. prijatelj kupi za taj novac automobil sa kojim se na autocesti slupao i ostao na mjestu mrtav. Živio je sam, moj lega otplaćuje kredit (rata je pola njegove mirovine i potrajati će još 5 godina).

 

U vrijeme dok je još bio zaposlen rata je bila manje od 1/3 kredita, ali mirovina je manja od plaće.

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija