Jump to content

Tužba nakon kupnje nekretnine od nasljednika


barkic

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molio bih za savjet, čitajući ovaj forum sve mi je manje jasno što očekivati.

 

Naime kupio sam nekretnine 2020. od nasljednika koji je ostavinskom raspravom 2015. naslijedio tu nekretninu.

Sada se meni javljaju neki drugi nasljednici govoreći da će dići tužbu jer oni polažu 1/2 na tu nekretninu i da pripremaju parnicu.

Ništa mi nije jasno, kakvo pravo oni imaju i što nije da oni trebaju tužiti osobu i osporiti ostavinski postupak, kakve ja veze imam s tim. Prilično sam siguran da su bili upoznati s postupkom jer žive u blizini navedene nekretnine.

Imam li razloga za strah i što napraviti u ovom slučaju?

 

Hvala puno

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , barkic je napisao:

Sada se meni javljaju neki drugi nasljednici govoreći da će dići tužbu jer oni polažu 1/2 na tu nekretninu i da pripremaju parnicu.

Mogu pokrenuti sudski postupak, ali samo u odnosu na prethodnog vlasnika, a u slučaju uspjeha u sporu, Vi s tim nemate ništa tj. naknadu mogu potraživati samo od tuženog. Drugačije bi bilo da je na nekretninama postojala zabilježba spora u vrijeme kada ste ih kupovali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Mogu pokrenuti sudski postupak, ali samo u odnosu na prethodnog vlasnika, a u slučaju uspjeha u sporu, Vi s tim nemate ništa tj. naknadu mogu potraživati samo od tuženog. Drugačije bi bilo da je na nekretninama postojala zabilježba spora u vrijeme kada ste ih kupovali.

Super, hvala vam puno na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija