Jump to content

Konzorcij - pitanje


mcgreg

Preporučene objave

Više poduzeća bi osnovalo konzorcij radi javljanja na natječaj, konzorcij ima nosioca koji obavlja zajedničke poslove i nastupa u ime konzorcija, to nije najjača firma u konzorciju nego ona koja je sposobna obavljati organizacijski dio.

 

Pitanje, kad se nastupa na natječaj da li se uzima u obzir fin. i drugi pokazatelji od nosioca ili od kompletnog konzorcija, napominjem da se na natječaj javlja konzorcij, sa priloženim ugovorom o konzorciju.

 

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nesto mi smrdi da se radi o nadmetanju xxxxxx.

Najbolji savjet je: postavite zahtjev za objasnjenje Narucitelju (clanak 30. Zakona o javnom nadmetanju) i trazite da specificira koji kriteriji se odnose na sve sudionike zajednicke ponude zajedno, a koje kriterije mora zadovoljiti svaki sudionik pojedinacno.

 

Ako je moja pretpostavka da se radi o gornjem natjecaju tocna, pozurite, rok za postavljanje zahtjeva za objasbnjnje istjece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

:-) , nije natjecaj xxxx, mada me zainteresiralo.... radi se naime o tome da se trazi odredjeni broj zaposlenih jedne struke pa odredjeni broj druge struke, pa odredjeni broj strojeva itd. itd....

 

e sad jedna firma iz konzorcija zadovoljava uvjete jedne struke, druga druge i tako dalje i tako dalje, ako bi se trazilo da su svi iz iste firme onda u RH ima dve tri firme koje se mogu javiti na taj natjecaj....

 

objavljivaci natjecaja obicno jednostavno upute na zakon a on je nedorecen, a po starom dobrom obicaju birokrati ne zele tumaciti, a kad se trazi misljenje ministarstva onda je to u najmanju ruku uzaludan, a sve blize nemogucem poslu, jer su naime oni bogovi birokracije....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija