Jump to content

Promjena boravista


klaic.lucija112

Preporučene objave

prije 1 sat, klaic.lucija112 je napisao:

uskoro mjenjam boraviste pa me zanima moram li radit novu osobnu ili se to radi samo kad mjenjam prebivaliste?

Samo kod promjene prebivališta.

prije 1 sat, klaic.lucija112 je napisao:

kad mi tata vrsi uplate za studiranje moze li napisati adresu prebivalista ili mora adresu boravista

Može bilo koju, jer su obje točne.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

Želim promijeniti boravište, imam izjavu od stanodavca i ugovor o najmu, kada sam došao kod javnog bilježnika ovjeriti izjavu rekao mi je da to ne mogu učiniti jer nije stanodavac samnom došao kod javnog bilježnika, ne može tuđi potpis ovjeravati.

Kada sam stanodavca nazvao rekao mi je da nema on što samnom dolaziti da je on sve potrebno prijavio MUP-u preko e građani i putem e-mail-a.

Ja zovem MUP ali se nitko danima ne javlja pa ne znam što da radim a ne želim čekati satima u redu u policiji da bi dobio odgovor da me ne mogu prijaviti jer nemam ovjerene dokumente.

Hvala na pomoći.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Okvir je napisao:

Kada sam stanodavca nazvao rekao mi je da nema on što samnom dolaziti da je on sve potrebno prijavio MUP-u preko e građani i putem e-mail-a.

Provjerite preko e-Građani, je li njegova prijava prihvaćena (moguće je da je dao elektoničku suglasnost kao stanodavac za Vašu prijavu boravišta) tj. da li Vam je ažurirano boravište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerio na e-građani nije mi ažurirano.

Sa stranica MUP-a:

suglasnost za prijavu, ukoliko građanin prijavljuje boravište na adresi stanodavca (stanodavac može suglasnost dati i neposredno u policijskoj upravi/policijskoj postaji koja evidentira prijavu boravišta stanoprimca ili elektroničkim putem preko sustava e-Građani)

Što ja sada trebam napraviti?

Kopija osobne, ispunjen obrazac za prijavu boravišta i što još?

Piše gore ovjerenu izjavu stanodavca ali to ne mogu dobiti od javnog bilježnika, ako donesem neovjerenu odbiti će me na šalteru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija