Jump to content

Mogu li se tužiti na ovršni postupak


Mr.ICE

Preporučene objave

Poštovanje, 

Svea ekonomi me zove radi duga prema telekomu. Na opomeni za plaćanje nije pisao rok za plaćanje. Poslije me opet zovu, ali sada dug raste od 700 kuna na 1100.  Tražim neugodnu osobu da mi objasni zašto su digli 400 kuna, ali umjesto odgovora dobijam poklopljenu slušalicu. Sada su sve poslali na ovrhu iako sam ja platio tih početnih 700 kuna duga na koji sam se žalio Hakomu.

Mogu li se žaliti na prijedlog za ovrhu koju sam dobio od JB?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Primio sam obavijest o dugovanju. 2 tjedna nakon toga su me zvali ali više nije bilo 700 kuna već 1000. Kad sam pitao o čemu se radi, da me zanima zašto je toliko potraživanje, rekla je da ide na ovrhu i poklopila mi je slušalicu.

Nakon toga je došlo u Zagreb nešto od JB, ali pošto nisam do početka škole tamo, ne znam o čemu se radi.

Ma mene zanima ako na opomeni ne piše vremenski rok kako mogu slati na ovrhu i jel mogu to osporiti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mr.ICE je napisao:

Nakon toga je došlo u Zagreb nešto od JB, ali pošto nisam do početka škole tamo, ne znam o čemu se radi.

Općenito raspolažete sa malo informacija, tako da bez odgovora na prethodno postavljena pitanja ne možete dobiti kvalitetan odgovor. 

prije 1 sat , Mr.ICE je napisao:

Ma mene zanima ako na opomeni ne piše vremenski rok kako mogu slati na ovrhu i jel mogu to osporiti.

Mogu slati, a Vi temeljem ovoga nemate baš nikakvu valjanu osnovu za osporavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija