Jump to content

Naplaćivanje ovršnog postupka


drdjemo

Preporučene objave

Pozdrav.

Zaposlen sam na neodređeno te sam pod ovrhama, te na blokirani račun mi ide 1/4 plaće.

Prije par mjeseci u firmu je došlo rješenje od EOS Matrixa u kojem su oni tražili da mi se uvede obustava na račun te od početka travnja 1/4 plaće otpada na obustavu, dakle ne ide na blokirani ništa, a ostatak uredno ide na zaštićeni.

No, danas sam saznao kako mi je EOS Matrix naplatio troškove ovršnog postupka, iako do ovrhe nije ni došlo s obzirom da se naplaćuju putem obustave.

Mene zanima sljedeće:

1) Imaju li oni pravo naplatiti taj trošak iako nije došlo do ovrhe?

2) Imaju li uopće pravo tražiti da se stavlja obustava te da mi ništa ne ide na blokirani račun?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, drdjemo je napisao:

1) Imaju li oni pravo naplatiti taj trošak iako nije došlo do ovrhe?

Vjerujem da je u pitanju naplata troškova ovršnog postupka u kojemu je ishođenja ta ovršna isprava, a koja je dostavljena poslodavcu na postupanje. Ukoliko je tako, onda imaju pravo na naplatu tih troškova i sve je sukladno čl. 172. Zakona o obveznim odnosima.

prije 7 minuta, drdjemo je napisao:

2) Imaju li uopće pravo tražiti da se stavlja obustava te da mi ništa ne ide na blokirani račun?

 

Također, vjerujem da nemaju i da je ovdje poslodavca postupio protuzakonito kršeći čl. 197. Ovršnog zakona.

prije 10 minuta, drdjemo je napisao:

Prije par mjeseci u firmu je došlo rješenje od EOS Matrixa

O kakvom se rješenju o ovrsi radi - tko ga je donio i na kojem predmetu je određena ovrha?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija