Jump to content

Etažiranje


bojleric

Preporučene objave

U procesu sam dogovora etažiranja stambene kuće (P+1). Mene pripada prizemlje, dok tetu pripada kat.

Uz etažiranje, kroz međuvlasnički ugovor bismo podijelili i korištenje okućnice. Meni je logično da s obzirom da sam ja u prizemlju, koridor od cca 1m od kuće bude meni na korištenje, s obzirom na prozore. Nakon toga koridora bismo definirali zajednički koridor tako da svi suvlasnici mogu ići oko kuće do svojih zasebnih dijelova.

Da li je 1m premalo ili previše? Da li postoji neki normativ vezano za koridor oko kuće i prostora u prizemlju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas,

U obiteljskoj kući su 3 stana, svaki sa svojim režijama, ali u papirima je kuća 1/2.Da li to znači da se kuća treba etažirati kako bi se jedan od ta tri stana mogao prodati?I kakva je to potvrda gradskoga ureda za izgradnju?(Pročitala sam na forumu da u nekim slučajevima ne treba etažiranje nego ta potvrda).Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 09. 08. 2021. at 15:11, bojleric je napisao:

Da li je 1m premalo ili previše? Da li postoji neki normativ vezano za koridor oko kuće i prostora u prizemlju?

Biti će onako kako se dogovorite. 

Na 12. 08. 2021. at 10:21, little15 je napisao:

Da li to znači da se kuća treba etažirati kako bi se jedan od ta tri stana mogao prodati?

Da, znači. 

Na 12. 08. 2021. at 10:21, little15 je napisao:

I kakva je to potvrda gradskoga ureda za izgradnju?(Pročitala sam na forumu da u nekim slučajevima ne treba etažiranje nego ta potvrda).Hvala

Potvrda da npr. ta tri stana mogu činiti samostalu uporabnu cjelinu, to znači da svaki ima svoj pristup i ostale sadržaje koji su propisani za samostalnu uporabnu cjelinu. Etažni elaborat služi kao prilog izdavanju te potvrde te su u njemu prikazene te samostalne uporabne cjeline, odnosno stanovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija