Jump to content

Neplaćanje doprinosa


killa

Preporučene objave

dobio sam izvješće iz RBA mirovinskog fonda gdje piše da mi nisu uplaćivani svi doprinosi (1. i 2. stup), za 2005. g. od 3-11 mjeseca, a također i za 2006. od 3-9 mjeseca.

 

radi se obrtu koji je prešao u firmu, znaci to su zaostaci na njemu

 

da li je poslodavac dužan riješiti te nedostatke i koja su moja prava glede utjerivanja istih

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema Zakonu o radu je plaća u brutto iznosu.

Prema Vašem kazivanju očito je da Vam plaća nije u cjelosti isplaćena, naravno, mislim na doprinose.

Prilikom isplate Vaše plaće poslodavac Vam je dužan uručiti obračun iste.

Poslodavac koji na dan dospjelosti ne isplati plaću, ili je ne isplati u cijelosti, dužan je uručiti obračun iznosa koje je bio dužan isplatiti.Ovaj obarčun predstavlja ovršnu ispravu. Drugim riječima od Vašeg poslodavca potražite obračun temeljem kojeg možete tražiti ovrhu za iznose koje Vam duguje.Ukoliko Vam ne uruči iste u tom slučaju možete:

- prijaviti ga radnoj inspekciji-predviđene su visoke novčane kazne ,pa ga na taj način prisliliti na isplatu ili

- tužiti ga -radni sporevi imaju prioritet pred sudom

 

(3) Obračuni iz stavka 2. ovoga članka su ovršne isprave.

 

killa je napisao:

dobio sam izvješće iz RBA mirovinskog fonda gdje piše da mi nisu uplaćivani svi doprinosi (1. i 2. stup), za 2005. g. od 3-11 mjeseca, a također i za 2006. od 3-9 mjeseca.

 

radi se obrtu koji je prešao u firmu, znaci to su zaostaci na njemu

 

da li je poslodavac dužan riješiti te nedostatke i koja su moja prava glede utjerivanja istih

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija