Jump to content

Internet prevara


ivanblabla

Preporučene objave

Dobar dan, zanima me je li kazneno djelo i koja je kazna za sljedeću prevaru, ako se to uopće moze nazvati prevara. Znaci ako je dogovor sa osobom s interneta da mi uplacuje novce za dopisivanje i nakon kratkih razmjena poruka smo prekinuli komunikaciju, ta osoba sada prijeti sa policijom jer nije zadovoljna dopisivanjem, pa me zanimaju posljedice. Dogovorili smo se za cijenu od 100 kuna, koju je ta osoba uplatila. Razmjena poruka nije ukljucivala nikakvu golotinju, nisam tu osobu ucjenjivao niti na bilo koji nacin prisilio da uplati, znaci sve je islo u dogovoru i dobrovoljno. Takoder ime koje sam koristio ocito ne moze biti stvarno niti sam tvrdio da je to moje stvarno ime. Molim Vas za odgovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovanje, izgleda da sam postao žrtva internet prevare.

Naime, čovjeku koji prodaje artikle na njuškalu uplatio sam 940 eura za PC.
Nakon što sam uplatio shvatio sam da sam uplatio na račun u Velikoj Britaniji  (najvjerojatnije Wise ).
Čovjek se predstavlja kao da radi u Salzburgu.
Obradio me poput profesionalca.
Slike PC-a koje je stavljao na njuškalo su slike skinute sa Ebay-a,a slao ih je meni kao da su njegove.

Koje mogućnosti imam sada? Prijaviti policiji pa da pošalju dopis PBZ-u, Wise-u i Njuškalu?
Kolike su šanse da se preko IBAN-a može saznati identitet ( s obzirom da wise traži također ID kad se otvara račun, sad se postavlja pitanje je li moguće poslati sliku nečije osobne )?

Na njuškalu se ostavlja oib, ime i prezime, ali ne postoji mehanizam s kojim bi njuškalo provjeravao ispravnost tih podataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija