Jump to content

Ovršni postupak /pričuva- hitno!


Domagoj81

Preporučene objave

Molim pomoć, 

da li ovršni postupak zbog neplaćanja pričuve Upravitelj pokreće na temelju zahtjeva/ suglasnosti svih suvlasnika u zgradi ili po sluzbenoj dužnosti?

 

Ukoliko se radi o starom dugu ( 10 godina ) ali se povremeno plaćaju redovne rate , da li tada dolazi do zastare starog duga ili ne? 

I ukoliko se ne izjavi progovor zastare kad se dobije Rješenje o ovrsi, da li je kasno isti prigovor istaknuti u eventualnoj žalbi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, Domagoj81 je napisao:

da li ovršni postupak zbog neplaćanja pričuve Upravitelj pokreće na temelju zahtjeva/ suglasnosti svih suvlasnika u zgradi ili po sluzbenoj dužnosti?

Po službenoj dužnosti, to mu je posao, obveza.

prije 48 minuta, Domagoj81 je napisao:

Ukoliko se radi o starom dugu ( 10 godina ) ali se povremeno plaćaju redovne rate , da li tada dolazi do zastare starog duga ili ne? 

Pitanje je kako oni to knjiže i što uplatama zatvaraju, te da li je ovrhom prekinuta zastra.

prije 49 minuta, Domagoj81 je napisao:

ukoliko se ne izjavi progovor zastare kad se dobije Rješenje o ovrsi, da li je kasno isti prigovor istaknuti u eventualnoj žalbi?

Ukoliko izjavite prigovor zastare biti ćete upućenu u parnicu da dokažete svoje tvrdnje, tako da do žalbe neće ni doći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 29 minuta, Borbena7 je napisao:

Po službenoj dužnosti, to mu je posao, obveza.

Pitanje je kako oni to knjiže i što uplatama zatvaraju, te da li je ovrhom prekinuta zastra.

Ukoliko izjavite prigovor zastare biti ćete upućenu u parnicu da dokažete svoje tvrdnje, tako da do žalbe neće ni doći.

Podnio sam prigovor protiv Rješenja o ovrsi,ali je odbijeno zbog proteka roka od 8 dana.Sad sam izjavio žalbu. Dug datira iz 2007. Ali sam od 2010.počeo placati tekuće rate, dug nisam riješio. Ovrha se odnosi na te 3 i pol godine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, Domagoj81 je napisao:

Podnio sam prigovor protiv Rješenja o ovrsi,ali je odbijeno zbog proteka roka od 8 dana

Na što ste se sve pozvali u tom prigovoru?

prije 56 minuta, Domagoj81 je napisao:

Dug datira iz 2007. Ali sam od 2010.počeo placati tekuće rate, dug nisam riješio. Ovrha se odnosi na te 3 i pol godine. 

Pitanje je, da li je pravodobno pokrenut ovršni postupak i da li je s tim prekinut zastarni rok.

prije 1 minutu, Domagoj81 je napisao:

Molim još samo da me uputite na zakonske odredbe gdje je navedeno d je obvez Upravitelja da pokrene ovršni postupak, da me treba suglasnost suvlasnika.

Pogledajte ugovor koji imate kao stambena zgrada sklopljen sa Upraviteljem. Dapače, suvlasnici bi ga mogli tužiti za propuštanje ove obveze i za nastupanje zastare 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozvao sam se na zastaru i nažalost, na to da suvlasnici nisu dali suglasnost za pokretanje postupka Upravitelji. Ali odbijen je , navedeno da sam prešao rok od 8 dana, te sam ga poslao deveti dan. Što apsolutno nije istina jer se na omotnici poslanoj od bilježnika vidi datum kad je poslano, i točno osmi dan sam poslao.

 

Žalba se odnosi na to, da dokažem da nisam probio rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija