Jump to content

Otvaranje slobodnog obrta


Choki

Preporučene objave

Pozdrav svima,želja mi je otvoriti slobodan obrt tj. obrt koji bi se bavio čišćenjem,održavanjem i popravkom brodica.Zanima me da li mi je potreban majstorski ispit.Jer iskreno,glupo mi je otvoriti obrt za građevinske radove,a baviti se održavanjem brodica.Makar nešto spomenuti u opisu posla sto je vezano za brodove.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Choki je napisao:

Jesam,zvao sam ih i rekli su da moram polagati majstorski,radi završene srednje ugostiteljske škole

Za Slobodni obrt nije potreban majstorski ispit.
Ne zove se telefonom, već se otiđe osobno kod referenta u uredu za gospodarstvo.
Odakle ste sigurni koga su vas spojili na centrali.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Choki je napisao:

Pozdrav svima,želja mi je otvoriti slobodan obrt tj. obrt koji bi se bavio čišćenjem,održavanjem i popravkom brodica.Zanima me da li mi je potreban majstorski ispit.Jer iskreno,glupo mi je otvoriti obrt za građevinske radove,a baviti se održavanjem brodica.Makar nešto spomenuti u opisu posla sto je vezano za brodove.Hvala

možete upisati slobodno samo slijedeće:

81.29-ostale djelatnosti čišćenja(gdje ulaze i plovila)

za djelatnost: 33.15-popravak i održavanje brodova i čamaca treba biti graditelj brodova s majstorskim ispitom

za djelatnost 33.12. 02-popravak i održavanje brodskih motora i njihovih dijelova treba biti brodski mehaničar, automehaničar ili automehatroničar bez majstorskog ispita (dovoljna je trogodišnja škola, ali ta tri smjera samo)

Ako imate neodgovarajuću školu, a imate četiri godine iskustva na navedenim poslovima, možete ići direkt polagat majstorski u HOK.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, vodovod1 je napisao:

možete upisati slobodno samo slijedeće:

81.29-ostale djelatnosti čišćenja(gdje ulaze i plovila)

za djelatnost: 33.15-popravak i održavanje brodova i čamaca treba biti graditelj brodova s majstorskim ispitom

za djelatnost 33.12. 02-popravak i održavanje brodskih motora i njihovih dijelova treba biti brodski mehaničar, automehaničar ili automehatroničar bez majstorskog ispita (dovoljna je trogodišnja škola, ali ta tri smjera samo)

Ako imate neodgovarajuću školu, a imate četiri godine iskustva na navedenim poslovima, možete ići direkt polagat majstorski u HOK.

Hvala vam

upravo sad, Choki je napisao:

Hvala vam

A recimo autolakirer?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Choki je napisao:

A recimo autolakirer?

Ne može.

Za djelatnost 33.12. 02-popravak i održavanje brodskih motora može još samo autoserviser, ali taj mora imati majstoski ispit i takvih struka malo ima.

Ali ako ste npr. autolakirer i imate 4 godine staža na tim poslovima, možete ići direkt na majstorski(znači neodgovarajuća sprema i radno iskustvo).

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, vodovod1 je napisao:

Ne može.

Za djelatnost 33.12. 02-popravak i održavanje brodskih motora može još samo autoserviser, ali taj mora imati majstoski ispit i takvih struka malo ima.

Ali ako ste npr. autolakirer i imate 4 godine staža na tim poslovima, možete ići direkt na majstorski(znači neodgovarajuća sprema i radno iskustvo).

 

 

Hvala vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija