Jump to content

Posredovanje pri unajmljivanju auta


Ivana022

Preporučene objave

prije 8 minuta, Ivana022 je napisao:

Postoji li neki zakon koji onemogucuje da fizicka osoba unajmi svoj automobil drugoj fizickoj osobi uz posrednika (web aplikacije) ILI TAKAV ZAKON UOPCE NEPOSTOJI U RH??

npr u Austriji, Njemackoj, Americi zakon to dozvoljava.

Hvala punooo

1.  Web aplikacija nije Pravni subjekt.
2. Možete ga iznajmiti Rent - firmi, a ona onome sa kime  vi dogovorite - ili Rent - firma osobno.
3. Iznajmiti svoje vozilo fizičkoj osobi možete preko ovjerenog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 19. 10. 2021. at 13:18, frenki zg je napisao:

1.  Web aplikacija nije Pravni subjekt.
2. Možete ga iznajmiti Rent - firmi, a ona onome sa kime  vi dogovorite - ili Rent - firma osobno.
3. Iznajmiti svoje vozilo fizičkoj osobi možete preko ovjerenog ugovora.

U smislu web aplikacije sam mislila sam sam ja kao posrednik (vlasnik aplikacije sa otvorenom firmom za posredovanje) na kojoj fizicke osobe iznajmljuju auto drugim fizickim osobama i time ostvaruju materijalnu dobit. Da li je to moguce a da ja nepreuzimam cijelu odgovornost na sebe( uz naravno placanje osiguranja automobila), nego te 2 strane potpisuju neki medusobni virtualni ugovor, da se cijelo poslovanje vodi putem aplikacije? Postoji li mogucnost da ni jedna od strana (vlasnik auta i korisnik) nema otvorenu firmu i da se to moze legalno povoditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Ivana022 je napisao:

U smislu web aplikacije sam mislila sam sam ja kao posrednik (vlasnik aplikacije sa otvorenom firmom za posredovanje) na kojoj fizicke osobe iznajmljuju auto drugim fizickim osobama i time ostvaruju materijalnu dobit. Da li je to moguce a da ja nepreuzimam cijelu odgovornost na sebe( uz naravno placanje osiguranja automobila), nego te 2 strane potpisuju neki medusobni virtualni ugovor, da se cijelo poslovanje vodi putem aplikacije? Postoji li mogucnost da ni jedna od strana (vlasnik auta i korisnik) nema otvorenu firmu i da se to moze legalno povoditi?

Vi, to jest vaša firma bi morala biti u sredini - unajmi od jedne fizičke osobe i iznajmi drugoj f. osobi.
Kao Renta - car, ali bez svojih vozila.
Ili kao agencija koja se bavi iznajmljivanjem stanova - a iste nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija