Jump to content

Posjed i međa


Referent12

Preporučene objave

Poštovani, osoba je prije 14g kupila imanje i stupila u posjed po kupoprodajnom ugovoru. Kako je osoba zatekla međe odnosno kako prodavatelj pokazao tako je kupac 14g koristio konkretno zemljište/vrt. Prije nego je osoba kupila u takvom stanju su i prijašnji vlasnici godinama koristili na način kako je zemljište bilo i omeđeno. Susjedski odnosi su bili u redu, nikada nisu spominjali da međa ne bi bila dobro uređena. Danas su susjedi doveli mjernika da odredi međe, obavijestili su osobu/susjeda no on nije mogao biti fizički prisutan.

Nakon što je osoba napokon došla na svoj posjed vidjela je da je mjernik zapiknuo kolac cca 4m u vrt/zemljište od te osobe koja je godinama uživala između ostalog i ta 4m. Što je za činiti sada, da li osoba zaista može ostati i bez ta 4m kako je mjernik odredio, napominjem kako susjedi nikada godinama nisu u ni jednom trenutku napomenuli da bi taj dio, ta 4m bila njihova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Referent12 je napisao:

Što je za činiti sada

Nastavite i dalje izvršavati vlasnička prava na konkretnom dijelu zemljišta kao da mjerenja nije ni bilo, dakle, vi ste posjednik i svako samovoljno oduzimanje posjeda od strane susjeda se tretira kao smetanje posjeda. 

Ako susjed smatra da je njegovo vlasništvo u vašem posjedu, ima na raspolaganju tužbom zahtijevati predaju, no u tom slučaju Vi u istom postupku ističete protutužbeni zahtjev za utvrđenje prava vlasništva, odnosno zahtjev za utvrđenje da ste na konkretnom prijeporu stekli pravo vlasništva po samom zakonu ( dosjelošću) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do sada se još nitko iz kuće susjeda nije javio, a ja sam kolac kojeg je mjernik postavio, izvadio i odložio na njihov komad zemljišta koji je odmah do mog.

Ako su namjeravali orati, to sada ne mogu napamet ( ili možda mogu) bez kolca, ali sada svakako očekujem burnu reakciju.

Ja prvi ne želim pokretati nikakav spor,a ukoliko će se oni i javiti meni, uputiti ću ih da svoje pravo potraže putem suda, a ja ću onda isto tako uz punomoćnika odgovoriti.

Pa kako sud odredi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas su susjedi doveli mjernika da odredi međe, obavijestili su osobu/susjeda no on nije mogao biti fizički prisutan.

Kako je mjernik obavijestio da izlazi na teren kako bi odredio međe i dali ste dobili poziv na uvid elaborata koji je izradio mjernik, i dali je traženo da se uz prisustvo susjeda ponovno odredi međa,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , kira je napisao:

Danas su susjedi doveli mjernika da odredi međe, obavijestili su osobu/susjeda no on nije mogao biti fizički prisutan.

Kako je mjernik obavijestio da izlazi na teren kako bi odredio međe i dali ste dobili poziv na uvid elaborata koji je izradio mjernik, i dali je traženo da se uz prisustvo susjeda ponovno odredi međa,.

Mene je susjeda večer prije obavijestila da dolazi mjernik ako želim prisustvovati iako je znala da ja u to vrijeme nisam doma.

Službeno/pisano do danas nisam dobio ništa na uvid.

Razgovarao sam sa drugim susjedom koji u blizini ima zemljište i kaže da unazad nekoliko desetaka godina odnosno koliko je on star ne pamti da bi međe bile drugačije no što su sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija