Jump to content

Uplata veceg deviznog iznosa na racun u banci


nikeos

Preporučene objave

Pozdrav,

prodao sam stan stranim drzavljanima iz EU. Jedan dio iznosa dogovorene cijene je uplacen na tekuci racun zbog zatvaranja kredita a ostatak sam dobio u gotovini na ruke u eurima. Na koji nacin mogu taj novac uplatit na banku?

Osobna bankarica se boji zbog ureda za suzbijanje pranja novca a meni to nije jasno jer imam kupoprodajni ugovor koji dokazuje odakle mi taj novac.

Moze pomoc? Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Tim više čudi, jer niste nepoznati klijent koji je samo ušetao u banku. Da li Vam je ponudila formular kojega bi trebalo popuniti s ciljem prikupljanja podataka koji se kasnije koriste pri dubinskoj analizi? Također, dužna je prikupiti i podatak o izvoru sredstava koja su predmet transakcije.

Nije mi ponudila obrazac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, nikeos je napisao:

Razumijem da moraju ispunit obrazac za Ured ali da li postoji opasnost za mene jer sam primio gotovinu u eurima?

Ne, još uvijek, ukoliko imate dokaze o ovom pravnom poslu.

prije 11 minuta, nikeos je napisao:

Zar ne bi to trebao biti problem kupca?

Ne, jer je upitno porijeklo novca koje je sada u Vašem vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, nikeos je napisao:

Dakle, ako sam dobro shvatio, postoji sansa da ovisim o dobroj volji banke ako ce mi prihvatit uplate do 105000 KN odnosno 14k € u vise navrata a bez pisanja obrasca Uredu jer sam poznat klijent? Mislite li da postoji ta sansa?

 

Ne. Bankarica bi trebala prihvatiti Vašu uplatu, ali prije toga Vam treba dati obrazac da popunite, te treba pribaviti sve podatke na koju je propisi obvezuju, a potom o sumnjivoj transakciji obavijestiti Ured.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam bankarica ne bude htjela primiti uplatu i dalje idite u drugu poslovnicu i proci ce vam sigurno. Ako ni tamo ne budu htjeli trazite voditelja poslovnice pa ce on to razrijesit.

Banke ne ulazu u edukaciju ekipe na salterima pa se dogadaju situacije da ono sto ne ide u jednoj poslovnici ide u jednoj poslovnici ide u drugoj.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija