Jump to content

obrt a ustvari "fus" majstor


bpurgar

Preporučene objave

Postovani 

Evo i moje iskustvo sa jednim obrtom za PLINO I VODOINSTALATERSKe radove. Naime rjec je o stanu od 50m2 u kojem je trebalo napravit novo centralno grijanje sa kondenzacijskim bojlerom. Nasao sam recenzije na internetu trebam.hr i svi fale majstora (obrt registriran i aktivan / ocijene vecinom 5.0) te ga pozvao da dode i vidi stan te prema videnom napravi neku ponudu. Ponuda je napravljena na cca 30,000kn koju prihvacamo i odmah uplacujemo avans od 50% (trazi se po ugovoru) kako bi radovi mogli poceti. Takoder se potpisuje ugovor sa nasim obavezama ali i njegovim kako ce sve nedostatke otklonit i kako je rok 8dana da se napravi intalacija. U samom startu problemi i nekompetecija bolje reci fuseraj. radijator se klima . cijevi stoje koso. na svakom spoju cijevi zid je doslovno spaljen, dimnjak stoji koso, na 3 mjesta curi voda na spojevima itd itd. Svi ti nedostaci su mu bili receni (pa svatko normalan vidi da to nevalja) na sta je on reko da ce se popravit. Kako su radovi zapoceli 20.09.2021  a 02.11 dolazi HEP plin na ispitivanje plinske instalacije te nista od popravaka nije napravljeno odlucujem zamjenit bravu na vratina (majstor je imao kljuc od stana kako bi nesmetano mogao dolazit i radit) i ne dozvoljavam vise ulazak u stan doticnom majstoru. 

Sad on putem svog odvjetnika prijeti i otkazuje ugovor i poziva se na to da mu ne dopustam ulazak u stan da zavrsi posao "tlacna proba i pustanje u pogon instalacije" te da popravi "mozebitne" nedostatke.!! 

Zanima me sta napravit dalje. Platit mu ostatak ? Dozvolit da unisti i ostalo (mislim da je pravi majstor nebi u prvom redu napravio sta je napravio ili bi popravio to u mjesec i nesto dana) ? (evo slike u privitku pa procjetnite dali bi vi pustili vise takvog majstora u kucu / da popravlja) 

 

 Evo samo dio slika i onog sta mi je napravljeno 

20210921_165259.jpg

20210921_165305.jpg

20210921_202549.jpg

20210921_202708.jpg

20210921_210712.jpg

20210921_210745.jpg

20210922_153216.jpg

20210922_153527.jpg

received_927673954486117.jpeg

received_2518480378296307.jpeg

20210923_165541.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam jel bitno ali tek 02.11 kad je HEP plin dosao na testiranje plinske instalacije napravljen mi je odvod kondezata na bojleru ..  To je kao samo privremeno za potrebe HEP-a odgovor je od "majstora" i kap koja je prelila čašu.  (netko ce reci da sam glup sta ga davno nisam potjerao .. trebao sam DA ...)

 

20211029_170310.jpg

20211102_103201.jpg

20211102_121838.jpg

20211102_121842.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

To što ste Vi svi sklopili s majstorima se smatra Ugovorom o djelu, te ste im dužni u određenom roku (mjesec dana) prijaviti nepravilnosti. 

Ako je nepravilnost manja - morate majstoru dozvoliti mogućnost da ju ispravi. Ako je veća - imate pravo raskinuti Ugovor o djelu bez ostavljanja roka za popravak. 

 

Ugovor o djelu nema propisanu formu te može biti i sastavljen i raskinut i usmeno.

Nakon raskida imate pravo na sniženje cijene za njegove radove te na naknadu štete. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Bonaparte je napisao:

To što ste Vi svi sklopili s majstorima se smatra Ugovorom o djelu, te ste im dužni u određenom roku (mjesec dana) prijaviti nepravilnosti. 

Ako je nepravilnost manja - morate majstoru dozvoliti mogućnost da ju ispravi. Ako je veća - imate pravo raskinuti Ugovor o djelu bez ostavljanja roka za popravak. 

Ugovor o djelu nema propisanu formu te može biti i sastavljen i raskinut i usmeno.

Nakon raskida imate pravo na sniženje cijene za njegove radove te na naknadu štete. 

Moj ugovor nije ni ispunjen, jer radovi nisu gotovi, a prekršena obećanja i probijeni rokovi (sve skupa traje preko godine dana za 30 kvadrata!) se ne mogu ispraviti. Tako da je meni samim time već nanesena šteta što se ne mogu slobodno koristiti svojim vlasništvom. Također, u međuvremenu mu je firma otišla u stečaj i zatvorena, o čemu me nije obavijestio, pa pretpostavljam da je i time ugovor ništavan. Ugovor tj. ponudu imamo napismeno.

uređeno: od Borbena7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh nažalost, ovaj dio s odlaskom firme u stečaj je ogroman problem, jer ste eventualna potraživanja trebali potraživati u stečajnom postupku. Pravna osoba s kojom ste sklopili ugovor je 'umrla' odnosno brisana. A direktor ne odgovara (osim u nekom situacijama). 

 

(Eventualno, ako postoje ikakvi dokazi, pokrene se kazneni postupak zbog bacanja tvrtke u stečaj ili nekog oblika prijevare pa tek kad tu dobijete pravomoćnu presudu možete njega osobno goniti.) 

 

Je li on protiv Vas pokrenuo ikakvu tužbu zbog neplaćanja? Tj. Stečajni upravitelj? Eventualno u toj tužbi osporiti postojanje ugovora jer je on raskinut po zakonu, to će osloboditi Vas daljnjeg plaćanja, ali ne Vam i naknaditi štetu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nitko mi nije ništa javio niti tražio od mene, ni on, ni stečajni upravitelj. Kako da ja znam da je firma otišla u stečaj? Firma je brisana iz registra krajem 5. mj. ove godine. On je dakle kod mene sve do sada radio na crno bez mog znanja i uzimao novac na ime nepostojeće firme. Zar to nije prevara? Prema njemu, sve je po zakonu, a ja sam bezobrazan i varam ga.

Ne tražim od njega nikakve novce i naknadu, već obustavu radova radi katastrofalne nepouzdanosti i bahatosti (iako bih mogao tražiti naknadu radi loše postavljene keramike). On pak tvrdi da će mi ispostaviti račun za ono što je odrađeno i da to imam platiti. Ne znam samo na koji način i u ime koje firme? Iznos iz ponude već sam mu uplatio kroz nekoliko rata, za što imam njegove potpisane potvrde. Imali smo dodatnih radova, to je točno, ali ima i nedovršenih radova u puno većem obimu. Koje su mi opcije ako se ne slažem s iznosom na tom "računu"?

 

uređeno: od hellblade
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija