Jump to content

Preporučene objave

objavljeno:

Pozdrav ekipa!

ovo pitanje može se svrstati u 2 rubrike, stvarno i nasljedno pravo.

Moj djed je preminuo krajem 80tih godina, dio njegove imovine je obuhvaćen rješenjem o nasljeđivanju, a dio nije. Djeda je nasljedila baka, koja je također preminula prije 15tak godina, a nju su nasljedila djeca. Kćer koja se udala, prihvatila je svoj dio i ustipila braći na jednake djelove. U međuvremenu je i spomenuta kćer preminula, a njeni nasljednici su njena djeca.

Pročitao sam da se treba pokrenuti postupak naknadno pronađene imovine, te da se i njeni nasljednici trebaju očitovati o tome. Problem je što neki od njene djece više nisu u Hrvatskoj, a u slučaju da se oni ne odazovu pozivu suda, smatra se da prihvaćaju svoj dio, ako se ne varam. Radi se udjelu u oranicama, a obzirom da njena djeca ne žive u tom kraju, oni u praksi nemaju potraživanja na tim nekretninama, ali nisu u mogućnosti/ne žele doći i očitovati se.

Postoji li način da se njena braća upišu kao vlasnici naknadno pronađene imovine u jednakim djelovima?

Mogu li se braća upisati kao vlasnici spomenute imovine na temelju dosjelosti, obzirom da istu koriste i obrađuju zadnjih 30tak godina. Nitko nikada nije sporio da su oni vlasnici spomenutih nekretnina, cijelo vrijeme su bili uvjereni da se radi o njihovim nekretninama, kada su krenuli sa čišćenjem vlasništva, shvatili su da se radi o česticama koje nisu bile obuhvaćene rješenjem o nasljeđivanju.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i kasnije se registrirati. Ako imate korisnički račun na ovom portalu, prijavite se ovdje kako bi objavljivali s tim korisničkim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija