Jump to content

Neisplata plaće i prekovremenih


Ana Franekić

Preporučene objave

Poštovani, 

preko ljeta postigla sam 350h prekovremenih, riječ je o radnom mjestu kuhar, šef odbija isplatiti novac za to a odbija i dati slobodno. Isto tako, sad je 2. prosinac, plaća za listopad još nije isplaćena iako po ugovoru treba biti isplaćena do 30.10. Što činiti? Koja su moja prava? 

 

Ukoliko ne dođem na posao, nakon koliko ću automatski dobiti otkaz? Imam pravo i na 30 dsna godišnjeg, ugovor mi vrijedi do 31.12.2021.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znate li možda da li je ispunio svoju obvezu, pa da je za svakog radnika kojemu nije isplatio plaću dostavio FINA-i zahtjev za prisilnu naplatu uz obračun neisplaćene plaće, odnosno naknade plaće?

Planirate dati izvanredan otkaz? I da li ste tražili korištenje godišnjeg odmora do isteka ugovora o radu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 02. 12. 2021. at 7:24, Ana Franekić je napisao:

Koliko sam upoznata, nije predano FINI. Također, još nije predan zahtjev za korištenje godišnjeg, jesu li ga oni dužni prihvatiti ukoliko se preda? Nisam sigurna što i kako dalje, javiti se inspektoratu, dići privatnu tužbu?

U ugovoru piše da se trajanje godišnjeg odmora, način korištenja  visina naknade plaće koja će biti isplaćena za vrijeme godišnjeg odmora određuje u skladu s odredbama Pravilnika o radu Poslodavca i kolektivnog ugovora, što bi to točno značilo?

Trenutno ne idem na posao te se branim činjenicom da dokle mi poslodavac ne isplati plaću neću dolaziti budući da nije ispoštovao svoju ugovornu obvezu. Trenutno 4. dan se nisam pojavila.

uređeno: od Ana Franekić
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ana Franekić je napisao:

U ugovoru piše da se trajanje godišnjeg odmora, način korištenja  visina naknade plaće koja će biti isplaćena za vrijeme godišnjeg odmora određuje u skladu s odredbama Pravilnika o radu Poslodavca i kolektivnog ugovora, što bi to točno značilo?

To znači da je ovim aktima detaljno uređeno utvrđivanje prava na godišnji odmor.

prije 1 sat , Ana Franekić je napisao:

Trenutno ne idem na posao te se branim činjenicom da dokle mi poslodavac ne isplati plaću neću dolaziti budući da nije ispoštovao svoju ugovornu obvezu. Trenutno 4. dan se nisam pojavila.

Zbog ovoga možete dobiti izvanredni otkaz ugovora o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija