Jump to content

Dao bi otkaz ugovora o radu na određeno vrijeme


Marijeto

Preporučene objave

Poštovani, molio bi savjet.

Imam sklopljen "ugovor o radu na određeno vrijeme", a u tom ugovoru piše "Članak 1. Trajanje ugovora" - Radnik ne može redovno otkazati ugovor o radu.

Moram napomenuti da imam ostvareno pravo na puni g.o. kojeg nisam koristio. Te da kod sadašnjeg poslodavca radim godinu i 11 mjeseci.

Ja bi dao otkaz, te bi prešao kod novog poslodavca. Ne znam kakvu vrstu otkaza da dam, najrađe bi sporazumno otkazao i odradio mjesec dana otkaznog roka. Koja je najbolja opcija pri davanju otkaza za mene, uzevši da imam cijeli g.o., ali čisto sumnjam da bi mi ga  poslodavac isplatio.

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Najbolje opcija je upravo ovo što navodite, odnosno da poslodavcu dostavite zahtjev za sporazumnim otkazom ugovora o radu. Od tog dana dostave Vam teče otkazni rok od mjesec dana, a tijekom kojega trebate iskoristiti godišnji odmor.

Zahvaljujem na odgovoru. Nadam se da mi sadašnji poslodavac neće raditi probleme, jer će im trebati zamjena koju će teško pronaći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Marijeto je napisao:

Nadam se da mi sadašnji poslodavac neće raditi probleme, jer će im trebati zamjena koju će teško pronaći. 

Nema Vam što posebno za napraviti. Nakon mjesec dana od uručenja ovog otkaza, Vi ste slobodni i bez ikakvih sankcija možete prijeći kod drugog poslodavca. A on zato i ima na raspolaganju otkazni rok tj. da pronađe radnika i da mu poslao funkcionira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija