Jump to content

Jednostavni stečaj


Carlsson95

Preporučene objave

15.11. sam dobio poziv na očitovanje, poslao sam poštom očitovanje te je 07.12. sud objavio oglas da je FINA poslala prijedlog za postupak jednostavnog stečaja potrošača.

Koliko vremena treba proći od objave oglasa do dana kada sud može otvoriti i zaključiti taj postupak stečaja?

I koliko nakon zaključenja se brišu ovrhe i blokada?

 

I jedna stvar me buni a to je da su 17.12. na e-oglasnu objavili poziv na očitovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Carlsson95 je napisao:

Koliko vremena treba proći od objave oglasa do dana kada sud može otvoriti i zaključiti taj postupak stečaja?

Nema ovako strogo propisanog roka, ali objavljeni oglas ostavlja vjerovnicima rok od 45 dana da ospore popis imovine potrošača ili da dostave podatke o njegovoj drugoj imovini.

prije 1 sat, Carlsson95 je napisao:

I koliko nakon zaključenja se brišu ovrhe i blokada?

 

FINA-i se rješenje o otvaranju i zaključenju dostavlja tek po pravomoćnosti, tako da ovisi da li će na rješenje biti uložena žalba ili ne.

prije 1 sat, Carlsson95 je napisao:

I jedna stvar me buni a to je da su 17.12. na e-oglasnu objavili poziv na očitovanje?

Sve u skladu sa čl. 79.f. Zakona o stečaju potrošača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

27.01. mi je stiglo riješenje o otvaranju i zaključku jednostavnog postupka stečaja potrošača

Zanima me sada nekoliko stvari

Dali se netko od vjerovnika može žaliti te po kojoj osnovi?

Jedan vjerovnik je povukao osnovu kada je pokrenut postupak stečaja ali se je postupak proveo i po tom dugu jer sam tako označio u očitovanju, dali oni ili netko od ostalih može nakon što se dugovi otpišu ponovno pokrenuti ovrhu? Te ako može koja je onda svrha tog jednostavnog stečaja?

8 dana nakon rješenja postaje pravomoćno te mi se računi deblokiraju automatski ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Carlsson95 je napisao:

Dali se netko od vjerovnika može žaliti te po kojoj osnovi?

Može, imate na kraju rješenja uputu o pravnom lijeku u kojoj je sve navedeno.

prije 8 sati , Carlsson95 je napisao:

Jedan vjerovnik je povukao osnovu kada je pokrenut postupak stečaja ali se je postupak proveo i po tom dugu jer sam tako označio u očitovanju, dali oni ili netko od ostalih može nakon što se dugovi otpišu ponovno pokrenuti ovrhu?

Ako to rješenje koje ste zaprimili postane pravomoćno, tada se ovrhovoditelji koji su s njim obuhvaćeni više ne bi smjeli naplaćivati za navedene dugove.

prije 8 sati , Carlsson95 je napisao:

8 dana nakon rješenja postaje pravomoćno te mi se računi deblokiraju automatski ili?

Rješenje postaje pravomoćno po proteku roka za žalbu, a sud potom pravomoćno rješenje dostavlja FINA-i na postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U riješenju stoji ovako

Uputa  o  pravnom  lijeku  . Protiv  zaključka  žalba  nije  dopuštena  (čl.  27  st  7  ZSP).Protiv  ovog  rješenja dopuštena  je  žalba  Županijskom  sudu  u  roku  od  15  dana  Žalba  ne  odgađa  provedbu rješenja  (čl.  27  st  2  ZSP-a). 

 

Dakle ako je riješenje od 27.01, pravomoćno je 11.02 ako sam dobro izračunao?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 09. 02. 2022. at 8:33, Borbena7 je napisao:

Niste, jer se rok od 15 dana računa od dana uručenja rješenja strankama u postupku.

Šteta, jer sam računao da će biti pravomoćno taman prije sutrašnjeg dana kada mi treba sjesti plaća. Dakle uzet će mi dio na te ovrhe i od ove plaće?

 

U očevidniku FINAe mi stoji ovako trenutno

Screenshot_20220214-182625_Acrobat for Samsung.jpg

uređeno: od Carlsson95
Očevidnik
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija