Jump to content

Zalbeni postupak po odbijenici Upravnom sudu


civi79

Preporučene objave

Pozdrav,podnio sam zahtjev za utvrdjivanje Hrvatskog drzavljanstva po majci,u konz.uredu u Beogradu 01.06.2021,u trenutku mog rodjenja 1979 drzavljanka Hrvatske,ja od rodjenja do 1997me bio bez drzavljanstva.

Prije nekoliko dana dobio mail iz pp Sinj da sam odbijen,tamo gdje je majka upisana,sad mi ostaje zalbeni postupak,upravnom sudu u Zg,da preispita odluku,jer smatram da ispunjavam uvjete,vidjecemo..

Koja su vasa iskustva sa zalbama,tuzbama,koliko traje sve to,i,da li desi da Zagreb i upravni sud preinaci odluku?

Hvala svima.

Pozdrav

uređeno: od Borbena7
Dužina naslova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Zalbeni postupak po odbijenici Upravnom sudu
Na 31. 12. 2021. at 8:08, civi79 je napisao:

Pozdrav,podnio sam zahtjev za utvrdjivanje Hrvatskog drzavljanstva po majci,u konz.uredu u Beogradu 01.06.2021,u trenutku mog rodjenja 1979 drzavljanka Hrvatske,ja od rodjenja do 1997me bio bez drzavljanstva.

Prije nekoliko dana dobio mail iz pp Sinj da sam odbijen,tamo gdje je majka upisana,sad mi ostaje zalbeni postupak,upravnom sudu u Zg,da preispita odluku,jer smatram da ispunjavam uvjete,vidjecemo..

Koja su vasa iskustva sa zalbama,tuzbama,koliko traje sve to,i,da li desi da Zagreb i upravni sud preinaci odluku?

Hvala svima.

Pozdrav

Pusti kraji mail, dobices Rjesenje napismeno preko konzulata i u njemu ce biti Pravni lijek kome pises Zalbu u roku od 15 dana, a to ti nije taj sud koji spominjes nego drugostepeni organ MUP-a. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, milicastt je napisao:

Ako ti na zalbu ne odgovore u roku 60 dana mozes da pises pozurnicu. Kad posaljes pozurnicu onda imaju rok od 7 dana da odgovore, ali ne drugostepeni organ mup-a, nego neko drugo tijelo. Sad sam zaboravila koje. Ne znam zasto se zuris na upravni sud. Tamo tek proces traje dugo.

Moj zastupnik..

Ako se ne pokrene sudska zaštita po šutnji uprave traje 1-2 godine. 
Ali, po podnošenju žalbe, nakon 60 dana što je zakonski rok podnosi se tužba upravnom sudu. Onda bude kroz narednih 30-60 dana odluka drugostupanjskog organa mupa,a,po nalogu upravnog suda..zato se mora,samo kad je tuzba,ako se ne ukljuci sud,moze do 2 god da se otegne,bar imam takve info..ili,ja tako razumem,zato,ipitam ovde,onaj ko zna bolje,ili,ima iskustva..

Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , civi79 je napisao:

 

Koliko sam shvatio mog zastupnika ide zalbeni,postupak,i,odma tuzba da ide brze upravnom sudu tuzba,oni daju nalog drugostepenom organu mupa.

Ne ide baš tako.Ukoliko po rješenju imaš pravo žalbe drugostupanjskoj komisiji MUP-a onda ne možeš odmah na Upravni sud jer će ti odbit tužbu.Tek nakon rješenja drugostupanjske možeš na upravni.

Ako po ovom prvom rješenju nemaš prava žalbe onda ideš odma na Upravni sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na odgovoru.

Zastupnik po predmetu kaze da se moze po prispecu tuzbe u Zg,nakon 60 dana moze podneti tuzbeni zahtjev upravnom sudu,i,onda te moraju rjesavati do 3 mjeseca,ako,se ne ukljuci sud moze da traje dugo,jer,mupu se ne zuri..

Videcemo sto se moze,javicu..

Pozz

 

Na 06. 01. 2022. at 10:34, milicastt je napisao:

A da li ti je on rekao, ako te drugostupanjski sud odbije i ides na upravni sud, koliko se onda ceka na odluku? Cekam vec gotovo godinu dana na odgovor na zalbu.

Radi kako ti advokat savjetuje. 

To mi nije rekao,samo da bi drugostepenski organ mupa brze doneo odluku po nalogu te tuzbi upravnog suda nakon dva mjeseca od pruspeca zalbe,e,sad..sto se desava sa tom tuzbom u upravnom sudu,koji gura drugi organ mupa da brzo donese rijesnje,to ne znam jasnije,i,kada oni preispitavaju,i,da li i,koliko se ceka,verovatno dugo,pretpostavljam..

Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , civi79 je napisao:

Hvala ti na odgovoru.

Zastupnik po predmetu kaze da se moze po prispecu tuzbe u Zg,nakon 60 dana moze podneti tuzbeni zahtjev upravnom sudu,i,onda te moraju rjesavati do 3 mjeseca,ako,se ne ukljuci sud moze da traje dugo,jer,mupu se ne zuri..

Videcemo sto se moze,javicu..

Pozz

Zastupnik miješa puno različitih stvari.

Točno je onako kako sam napisao,a trajati može godinama.

A tko miješa tužbe i žalbe ne znam.Kad dobiješ rješenje o odbijanju točno pročitaj uputu o pravnom lijeku pa se javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav.

Poslao sam zalbu u roku u pp Sinj po odbijenici,rjesenju o odbitku Sinj po clsnku 30.1 koji dalje salju drugostupanjskom organu mupa Zagreb.

Zalba pisana i po 30.1,i,po 5.2,a,rodjen prije 08.10.1991ve.

Tacnije 1979 u R.Srbiji,ali,upisan u Srpsko 1997me.

Zanima me,koliko se ceka na odgovor po zalbi,i,da li postoji neko da je rodjen prije 92ve,a,po clsnku 5.2 dobio pozitivan odgovor,pa,makar i na upravnom?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dobro večer, mene zanima to isto pitanje vezano za žalbeni postupak po odbijenici. Naime, žalbe su mi odbijene od strane Porezne (lokalne te na kraju Zagrebačke) i zadnje što mi preostaje je Upravni sud.

Nemam još s tim iskustva, pa bi mi dobro došla pomoć vezano kako započeti taj postupak. Kratko sam razgovarao s jednom odvjetnicom koja je rekla nek priložim Riješenja i žalbe te opišem svoje viđenje stvari (naime, država me oštetila za dosta tisuća kuna, vrlo ne fer trgovina). Rekla je da i nemam baš puno šanse, ali da vrijedi probati jer je besplatno.

Unaprijed hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 06. 01. 2022. at 10:02, milicastt je napisao:

Ako ti na zalbu ne odgovore u roku 60 dana mozes da pises pozurnicu. Kad posaljes pozurnicu onda imaju rok od 7 dana da odgovore, ali ne drugostepeni organ mup-a, nego neko drugo tijelo. Sad sam zaboravila koje. Ne znam zasto se zuris na upravni sud. Tamo tek proces traje dugo.

Ja sam predala na upravni sud u 5 mj ,2021 ..

U 2 mj,ove godine je sve rijeseno ..

Imala dva rocista,i sud je ponistio rijesenje ministarstva ..

Sto znaci u roku 9 mj ,sve rijeseno ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 06. 03. 2022. u 8:54, Predovan je napisao:

Ja sam predala na upravni sud u 5 mj ,2021 ..

U 2 mj,ove godine je sve rijeseno ..

Imala dva rocista,i sud je ponistio rijesenje ministarstva ..

Sto znaci u roku 9 mj ,sve rijeseno ...

Pozdrav ,molim vas ako možete da kažete da li ste angažovali advokata i ako nije tajna na šta ste se konkretno žalili,moju ćerku je odbio Mup Hrvatske za državljanstvo pa ima predlog da se žali upravnom sudu  ,zato nam treba savet hvala unapred 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija