Jump to content

RVI 20% i mirovina


Novak44

Preporučene objave

Poštovani, jučer se vratio sa 3. hospitalizacije ove godine. Doktorica mi je počela raditi papire za mirovinu.Ovdje sam stavio post da sam 22.11. dobio 20% na prvostupanjskoj komisiji . Sada me traži ako imam papir o tih 20% sa prvostupanjske jer će na ocjeni radne sposobnosti imati težinu. Moj problem je što mi je to rečeno usmeno i potpisao sam neke papire na kojima piše da se traži potvrda invaliditeta od 20%,na osnovu F.62.0. kako da dođem do toga papira i dali ga oni imaju jer je i za jedno i drugo komisija u istoj zgradi.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, nije mi jasno zašto vas šalje na procjenu radne sposobnosti, kada vam to još nije potvrdila drugostupanjska komisija i dok ne dobijete HRVI za stalno jer drugačije ne možete ostvariti invalidsku kumuliranu mirovinu prema zakonu o braniteljima. Da li vam je ta komisija za procjenu radne sposobnosti zbog toga što ste dugo na bolovanju i firma traži od doktorice da idete na komisiju ili je nešto drugo u pitanju. Uglavnom ja sam dobio nalaze s I stupanjske i II stupanjske kada su sve završili i to su mi dali s rješenje od upravnog odjela za hrvatske branitelje gdje ste predali dokumentaciju da bi ostvarili hrvi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani, nije mi jasno zašto vas šalje na procjenu radne sposobnosti, kada vam to još nije potvrdila drugostupanjska komisija i dok ne dobijete HRVI za stalno jer drugačije ne možete ostvariti invalidsku kumuliranu mirovinu prema zakonu o braniteljima. Da li vam je ta komisija za procjenu radne sposobnosti zbog toga što ste dugo na bolovanju i firma traži od doktorice da idete na komisiju ili je nešto drugo u pitanju. Uglavnom ja sam dobio nalaze s I stupanjske i II stupanjske kada su sve završili i to su mi dali s rješenje od upravnog odjela za hrvatske branitelje gdje ste predali dokumentaciju da bi ostvarili hrvi. 

Poštovani, kaže da je tako po zakonu već sam 19 mjeseci na bolovanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, Skywalker007 je napisao:

Nisam ni ja nikada dobio nalaz I stupanjske komisije prije okončanja a bio sam 3 puta, jer oni cijeli predmet šalju na II stupanjsku komisiju pa onda kada se predmet vrati u upravni odjel za branitelje oni vam daju oba nalaza i svoje rješenje. 

Hvala na odgovoru , možda i dođe rješenje do ocjene radne sposobnosti a sutra ću u centar za psihosocijalnu pomoć,možda odvjetnik ima kakav kanal.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je vama u cilju da hrvi dobijete za stalno prije nego vas pošalju u civilnu invalidsku mirovinu, jer mislim da vam je bolovanje više plaćeno nego invalidska civilna koja je od svih mirovina najniža. Zato i ne razumijem što će vam taj nalaz I stupanjske za hrvi na ocjeni radne sposobnosti kada oni imaju dovoljno s F62.0 da vas umirove i bez toga.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Skywalker007 je napisao:

Mislim da je vama u cilju da hrvi dobijete za stalno prije nego vas pošalju u civilnu invalidsku mirovinu, jer mislim da vam je bolovanje više plaćeno nego invalidska civilna koja je od svih mirovina najniža. Zato i ne razumijem što će vam taj nalaz I stupanjske za hrvi na ocjeni radne sposobnosti kada oni imaju dovoljno s F62.0 da vas umirove i bez toga.  

Bio sam slobodan poslati Vam p.p

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija