Jump to content

Pravo na isplatu i podjelu imovine te uzdržavanje djeteta


fenomen

Preporučene objave

Pred samim sam razvodom pa bih zamolio nekoliko  informacija.

1. Supruga i ja živjeli smo u kući koja glasi na moje roditelje. Prije braka sam uredio potkrovni stan koji je financiran uglavnom sredstvima mojih roditelja. Kroz 20 godina zajedničkog života mi smo taj stan uređivali, kupivali namještaj, bijelu tehniku i sve ostalo. Napomena: režije sam sve ove godine plaćao isključivo ja. Da li prilikom razvoda supruga ima bilo kakvo pravo na podjelu te imovine odnosno neku novčanu naknadu iako ne glasi apsolutno ništa na mene.

2. Imamo dva automobila koja su kupljena za vrijeme bračne zajednice. Obzirom da je moj znatno vredniji i kupljen na kredit ( gotovinski) i kojeg isključivo plaćam ja zanima me da li supruga ima prvo na pola automobila bez obzira što se kredit plaća tek nekih 30% vremena

3. Sin 16 godina - Sin želi isključivo ostati sa mnom živjeti na dosadašnjoj adresi. Da li sud može odlučiti drugačije suprotno želji djeteta. Napominjem da sam kao roditelj vrlo odgovoran, brinuo sam se o sinu vrlo odgovorno do sad, sa mnom provodi svo slobodno vijeme

4. Za kraj, da li je moguće da se sporazumno dogovorim sa suprugom da se ja odričem prava da mi ona plaća alimentaciju, a ona da se odriče svih potraživanja prema meni.

 

uređeno: od fenomen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 01. 2022. at 12:32, fenomen je napisao:

Supruga i ja živjeli smo u kući koja glasi na moje roditelje. Prije braka sam uredio potkrovni stan koji je financiran uglavnom sredstvima mojih roditelja. Kroz 20 godina zajedničkog života mi smo taj stan uređivali, kupivali namještaj, bijelu tehniku i sve ostalo. Napomena: režije sam sve ove godine plaćao isključivo ja. Da li prilikom razvoda supruga ima bilo kakvo pravo na podjelu te imovine odnosno neku novčanu naknadu iako ne glasi apsolutno ništa na mene.

Ima pravo na pola kupljene imovine.

Na 17. 01. 2022. at 12:32, fenomen je napisao:

2. Imamo dva automobila koja su kupljena za vrijeme bračne zajednice. Obzirom da je moj znatno vredniji i kupljen na kredit ( gotovinski) i kojeg isključivo plaćam ja zanima me da li supruga ima prvo na pola automobila bez obzira što se kredit plaća tek nekih 30% vremena

Oba su bračna stečevina.

Na 17. 01. 2022. at 12:32, fenomen je napisao:

3. Sin 16 godina - Sin želi isključivo ostati sa mnom živjeti na dosadašnjoj adresi. Da li sud može odlučiti drugačije suprotno želji djeteta. Napominjem da sam kao roditelj vrlo odgovoran, brinuo sam se o sinu vrlo odgovorno do sad, sa mnom provodi svo slobodno vijeme

Može, ali u iznimnim situacijama.

Na 17. 01. 2022. at 12:32, fenomen je napisao:

4. Za kraj, da li je moguće da se sporazumno dogovorim sa suprugom da se ja odričem prava da mi ona plaća alimentaciju, a ona da se odriče svih potraživanja prema meni.

Nije, jer alimentacija ne pripada Vama već djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija