Jump to content

Otkaz ugovora o radu i mobbing


Esperanso1989

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

otkazan mi je ugovor o radu zbog nezadovoljavanja na probnom roku.

 

Na odluci o otkazu ugovora o radu zbog nezadovoljavanja na probnom roku stoji:

 

POUKA O PODNOŠENJU ZAHTJEVA ZA ZAŠTITU ZA ZAŠTITU PRAVA

”Protiv ove odluke zaposlenik može u roku od 15 dana od dana dostave podnijeti zahtjev za zaštitu prava”

 

Naime, tijekom navedenog probnom roka bio sam žrtva mobbinga od strane kolege koji mi je bio dodjeljen kao mentor. Kolega me je tijekom probnog roka u kontinuitetu sabotirao, terorizirao i pasivno-agresivno mi se obraćao, te mi nije adekvatan način pružio potrebnu edukaciju koja je nužna za obavljanje svih svakodnevnih radnih zadataka. Posjedujem i određene dokazne materijale u vidu printscreen poruka interne “teams” aplikacije koja se koristi kao službeni  kanal komunikacije u poduzeću u kojemu sam radio, a iz kojih se vidi napadačko i omalovažavajuće ponašanje kolege usmjereno prema meni. Uz to imam i mnoštvo drugih argumenata koji bih potkrijepio dokazima.

 

zanima me kako taj dokument/zahtjev kojeg mogu uložiti treba izgledati, postoji li neki elementi koje zahtjev treba sadržavati?

Kako točno da naslovim taj zahtjev i koje riječi/formulacije da koristim ako se želim pozvati na to da sam bio žrtva mobbinga?

 

Radi se o poznatom velikom sustavu, odnosno poslodavcu sa preko 2000 zaposlenika te bih želio pokušati dokazti da sam žrtva mobbinga u odjelu u kojemu sam radio te da mi poslodavac ponudi alternativno drugo radno mjesto unutar firme u nekoj drugoj službi/organizacijskoj jedinici/odjelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija