Jump to content

clanak 200 kz, molim pomoc


benedikta

Preporučene objave

Zbog kaznenog djela iz čl. 200 st. 1 i 2 KZ-a (kako piše, radi počinjenja kaznenog djela protiv časti i ugleda) podignuta je privatna tužba Općinskom sudu u Zagrebu u 5. mjesecu 2004.g. Poziv na sud kao okrivljenik dobivam 09.02.2007. godine.

Radi se o, s moje strane potpisanoj izjavi (dok sam bila u radnom odnosu u bivšoj tvrtci ) da sam bila prisiljena potpisati Potvrdu koju je sadašnji privatni tužitelj sročio dok je bio na odgovornoj j funkcij u bivšoj firmi i pod verbalnim prijetnjama otkazom i vrijeđanjima ishodio je moj potpis.

Kako imam medicinsku dokumentaciju iz 2004.

o višemjesečnom mobbingu (radi čega sam na kraju dala i sporazumni otkaz) zanima me na koji način bi bilo najbolje postupiti, da li da angažiram odvjetnika (kojeg, gdje, koliko to košta....) ili da se sama "branim" na sudu (glavna rasprava je zakazana za 2 tjedna).

Unaprijed hvala na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

benedikta je napisao:

...da li da angažiram odvjetnika (kojeg, gdje, koliko to košta....) ili da se sama "branim" na sudu...

 

uzeti odvjetnika..

ima ih u svakom gradu, odabrati nasumce, po preporuci poznanika, prijatelja i sl., pogledati i na stranicama HOK-a..

 

nikako sama ici na sud, jer kleveta je "bezvezno" kazneno djelo s kojim i sami suci imaju problema u presudjivanju, a da ne govorimo o dokazivanju..

pa da ne bude kako vas se osudilo samo zato sto ste dosli sami i nespremni..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsolutna zastara za kazneno djelo koje ti stavlja na teret je 6 godina od počinjenja djela (dakle od datuma kada si "klevetala"). Sjeti se kada si to napisala (potpisala) i izracunaj od tog dana 6 godina i tada ti nastupa zastara. Napominjem da je za to djelo predvidjena novcana kazne i da sigurno ako i postupak bude pravomocno zavrsen na tvoju stetu, neces biti rigorozno kaznjena. Takodjer napominjem da ako si tim podneskom prijavljivala tog tipa zbog mobinga pa te on zbog toga tuzi, u sudskoj praksi se to ne smatra klevetom.

Ako ti sve ovo ne ide u prilog onda idi na zastaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija