Jump to content

Jednosmjerna, kazna za voznju u pravom smjeru??


D0203

Preporučene objave

Postovani,

Da mi je neko pricao o ovome ne bi mu vjerovao, evo opis

Znaci prije 10 dana sam zaustavljen od strane policijskog sluzbenika u gradu u kojem sam prvi put. Radi se o jednom gradu na moru.

Policajac: da li se cesto krecete ovom cestom

Ja: ne, prvi put sam ovdje

Policajac: ok, znate li zasto ste zaustavljeni?

Ja: ne

Policajac: usli ste u jednosmjernu ulicu, u zabranjenom smjeru, molim vas vozacku i prometnu

Suvozac: mislim da ste u krivu

Policajac: ne pricam s vama(suvozacom) nego s vozacom i odlazi prema policijskom autu

E sad dolazimo do toga da je samnom u vozilu i suvozac koji zivi u tom gradu i tom ulicom prolazi minimalno 2 puta dnevno jer njom dolazi do svoje zgrade, i navigacija i on su me vodili da idem tom ulicom. I on mi govori da ulica je jednosmjerna ali u kontra smjeru od nasega(policijski auto stoji u tom krivom smjeru), te ja pogledom na cestu te uocavam da su svi znakovi okrenuti prema meni sto isto dokazuje da sam u pravom smjeru, cak u retrovizoru i vidim strelicu na podu u mom smjeru, svi auti parkirani bocno u ulici takodjer u mom smjeru.

Policajac se vraca, nakon 2,3 minute i vraca mi dokumente.

Ja: da li je sve u redu? Kazna? 

Policajac: ne ne, sve u redu

Ja: hvala puno, i sad kao da ispadnem fin kulturan pitam kako da dodjem do te i te adrese di zivi suvozac

Policajac: neznam, nisam odavdje, iz zagreba sam, rado bih vam pomogao ali eto neznam

Ja: ok nema problema samo da se okrenem

Policajac: ma slobodno nastavite ovom ulicom ionako je za 30metara raskrizje, ugodna vecer

Ja: hvala vam puno, laku noc

I ja i suvozac smo mislili to je to, nema kazne, da je i on dosao sebi, da je shvatio da nismo u krivom smjeru al ga bilo sram priznat.

I onda danas nakon 10 dana od tog dogadjaja postar donosi kuverticu s prekrsajnim nalogom 2000kn i 1mj bez vozacke.

Pa da covjek ne bi poludio, ne trebam savjet, nit pomoc. Napisat cu prigovor da poricem cijeli prekrsajni nalog te zelim da me se saslusa na sudu, di cu iznijeti sve dokaze da su zapravo oni u krivom smjeru, cak i u samom prekrsajnom nalogu se navodi kako sam isao iz smjera istoka prema zapadu, sto je ispravno i tocno i pravilni smjer kretanja tom ulicom(cudi me da netko u policijskoj postaji nije na to upozorio "gostujeceg" policajca)

Imam samo jedno pitanje, da li smijem na sudu prikazat snimku s dash cam-a?? Da ne dobjem kaznu za neovlasteno snimanje ili sta vec. Jer na njoj se zapravo vidi da sam ja usao u ulicu u pravom smjeru. I po tome to je najbolji dokaz koji ja imam. Naravno imam i google location history upaljen i iz njega je vidljivo moje kretanje. Da li sud uvazava takve dokaze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, D0203 je napisao:

a: da li je sve u redu? Kazna? 

Policajac: ne ne, sve u redu

I onda danas nakon 10 dana od tog dogadjaja postar donosi kuverticu s prekrsajnim nalogom 2000kn i 1mj bez vozacke

osobno sam protiv ovakvog stila kaznjavanja i trebalo bi ga zabraniti...baš bi me zanimalo koji bi to razlozi išli u prilog ovog stila kažnjavanja jer možda nešto previđam....

prije 25 minuta, D0203 je napisao:

da je i on dosao sebi, da je shvatio da nismo u krivom smjeru al ga bilo sram priznat.

I onda danas nakon 10 dana od tog dogadjaja postar donosi kuverticu s prekrsajnim nalogom 2000kn i 1mj bez vozacke.

znači nije shvatio,već pogrešno misli da je u pravu...(pod pretpostavkom da si ti u pravu)....

prije 27 minuta, D0203 je napisao:

Napisat cu prigovor da poricem cijeli prekrsajni nalog te zelim da me se saslusa na sudu, di cu iznijeti sve dokaze da su zapravo oni u krivom smjeru, cak i u samom prekrsajnom nalogu se navodi kako sam isao iz smjera istoka prema zapadu, sto je ispravno i tocno i pravilni smjer kretanja tom ulicom

 

prije 27 minuta, D0203 je napisao:

Imam samo jedno pitanje, da li smijem na sudu prikazat snimku s dash cam-a??

s obzirom na iznad navedeno da se zaključiti da je kazna neosnovana....pa neće možda ni biti potrebe za snimkom kamere....ako bude,slobodno to napomeni sudu da ti to uvrste u dokaz...

dozvoljeno je snimanje ,ali snimak ne smiješ javno objavljivati ili u skladu gdpr-a....ali za ovu potrebu vjerujem da možeš bez problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod podnošenja optužnog prijedloga osobi mora biti uručena obavijest o pravima, kod podnošenja izvješća o počinjenom prekršaju osobi također ide obavijest (druga vrsta obavijesti), a kod podnošenja prekršajnih naloga ide sam nalog ili također jedna vrsta obavijesti (u praksi obrazac kao kod izvješća, s obzirom na to da izvješće u pravilu završava prekršajnim nalogom). U praksi nije moguće odmah uručiti osobi neko od tih pismena, a dobar dio osoba ga odbije i preuzeti i potpisati, tako da nema nikakvog formalnog dokaza da su doista i obaviješteni. Nadalje, nekad policajci rade na takav način da ne mogu uz sebe imati niti obavijesti niti prekršajnih naloga, tako da fizički nemaju što dati osobi. Isto tako, i tu je bilo ljudi koji navode da su ovršeni za prekršaj za koji nisu ni znali, tj. da nisu dobili niti jedan od dokumenata koji su trebali, tako da se nisu niti mogli braniti. Iako ih dobar dio svjesno izbjegava preuzimanje jer misli da će se time riješiti problem, sigurno ih dio stvarno nije niti znao daje nešto pokrenuto.

Na koji način bi ti to apsolutno onemogućio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija