Jump to content

Osobna iskaznica


antonija299

Preporučene objave

Pozdrav,

Zanimala bi me jedna stvar u vezi osobne iskaznice,

Naime, jutros u 5 ujutro sam otisla prosetati do savskog nasipa, ali sam zaboravila osobnu.

Policija me zaustavila i pitala osobnu, rekla sam da sam zaboravila.

Onda su me pitali i zapisali mi ime, prezime, adresu prebivalista, te me jos pitali jesam li ikada bila evidentirana, sta nisam bila.

Nakon toge me policajac pitao je li znam mozda svoj OIB, izdiktirala sam mu ga, on ga je unio u neki svoj uredaj, pricekali par sekundi.

I onda su mi rekli "Ok antonia, sljedeci put uzmite svoju osobnu" I otisli su.

Nisu nista o kaznama ni prekrsajima spominjali.

Da li da ocekujem mozda kakvu kaznu koja ce ce mi doci postom, il imam srece pa je ovo bilo samo upozorenje?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, drot13 je napisao:

Provjerili su te i vidjeli da je sve ok, a što se tiče kazne, ako ti nisu ništa rekli, ne bi ti trebali ništa pisati. Sad, hoće li ti naknadno nešto poslati, nemoguće je reći (ako što i bude, kazna je 200 kn).

Da, tak si i ja razmisljam, nadam se da mi nece nista naknadno slati, jer mi nisu nikakve kazne spominjali.

A npr. ak i odluce poslati  kaznu, cca u kojem vremenskom roku je mogu ocekivat?

Npr. ako prodje mjesec-dva bez ikakve poste, je li to znaci da sam mirna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dođe poštom preporučeno, može pokupiti i netko od obitelji.

Policija vodi evidenciju prekršaja, ali to te ne treba brinuti, ovo je benigni prekršaj i nitko se neće zamarati ako to vidi, a nema utjecaja na nikakve kasnije postupke (prebivališta, zaposlenje i dr.).

Ako te baš zanima, možeš otići u policijsku postaju i provjeriti, ali ako ti nisu pisali, možda im šef kaže da su dužni pisati, pa se zapravo zezneš...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, drot13 je napisao:

Dođe poštom preporučeno, može pokupiti i netko od obitelji.

Policija vodi evidenciju prekršaja, ali to te ne treba brinuti, ovo je benigni prekršaj i nitko se neće zamarati ako to vidi, a nema utjecaja na nikakve kasnije postupke (prebivališta, zaposlenje i dr.).

Ako te baš zanima, možeš otići u policijsku postaju i provjeriti, ali ako ti nisu pisali, možda im šef kaže da su dužni pisati, pa se zapravo zezneš...

Ma sumnjam da cu ici haha, zelim zaboraviti sta prije.

Nego eto, sve si mislim, ako su mi mislili dati kaznu, rekli bi mi nesto tada, barem spomenuli.

 

uređeno: od antonija299
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , drot13 je napisao:

Nema tu pravila, vidiš i na jednoj drugoj svježoj temi da čovjeku prvo pismeno dođe nakon više od godine dana... Mirna si kad prođe 4 godine.:namiguje:

Ajme, znaci nisam mirna 😂

Al ok, tom čovjeku je baš rekao policajac da dobiva kaznu, čak mu je rekao da ju može odmah platiti, meni nis nije rečeno.....ima nade !!!!

uređeno: od antonija299
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I je li se može možda vidjeti je li ima prekršaja  a da se ne ide u policijsku postaju, npr. preko sustava eGrađani?

 

P.S. Znam da se vjerojatno eto brinem bzvz, ali sta cu, takva sam po prirodi, mozda ipak najbolje da sve zaboravim.

Jer o kaznama nista nisu govorili, samo su rekli da iduci puta nosim osobnu, pa to shvacam kao upozorenje.

uređeno: od antonija299
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , antonija299 je napisao:

 

Nego eto, sve si mislim, ako su mi mislili dati kaznu, rekli bi mi nesto tada, barem spomenuli.

 

Zbog takvog prekršaja ne bi da se ne dovedu u situaciju "duboke rasprave" koja može prerasti i u druge prekršaje a radi se o minornom prekršaju kojeg suci baš i ne kažnjavaju.Ne moraš se sekirati jer je 99,9% da neće bit kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija