Jump to content

Zanemarivanje i zloupotreba djetetovih prava - zastara


pahuljice

Preporučene objave

Pozdrav!

Možete li mi molim Vas reći koji je rok zastare za Zanemarivanje i zlouporabu djetetovih prava?

Naime, bivšem suprugu i njegovim roditeljima se sudi za to od 2017., ali svako ročište do sada je bilo odgođeno. Isto tako, rade se izvidi da se digne optužnica protiv njega za isto kazneno djelo za događaje iz 2020.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

okej definirajte pojam sudi se od 2017g iz razloga dali je 2017 bilo zakazano prvo ročište ili ste ili tko već prijavili supruga 2017g,,,,ako je ovo prvo možete se pozvati na suđenje u razumnom roku ako je ovo drugo ne jer možda je suđenje počelo recite vi,,,,prvo ročište....2020 izvidne radnje su blaži oblik dorh-ova djelokruga ne razumijem kako je moguće da uopće ponovno učini isto kazneno djelo? shvaćate moguće je jedino ako nije postojala prepreka u ostvarivanju odnosa njega i djeteta tu ste vi taj drugi ravnopravni skrbnik moguće je sve naravno ali u vašem slučaju očito postoji volja i želja a to je i imperativ institucija jačati roditeljsku suradnju na radost i korist zajedničkog djeteta koje ima pravo na obaroditelja a ne vi na dijete svako dobro

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 59 minuta, silentee je napisao:

okej definirajte pojam sudi se od 2017g iz razloga dali je 2017 bilo zakazano prvo ročište ili ste ili tko već prijavili supruga 2017g,,,,ako je ovo prvo možete se pozvati na suđenje u razumnom roku ako je ovo drugo ne jer možda je suđenje počelo recite vi,,,,prvo ročište....2020 izvidne radnje su blaži oblik dorh-ova djelokruga ne razumijem kako je moguće da uopće ponovno učini isto kazneno djelo? shvaćate moguće je jedino ako nije postojala prepreka u ostvarivanju odnosa njega i djeteta tu ste vi taj drugi ravnopravni skrbnik moguće je sve naravno ali u vašem slučaju očito postoji volja i želja a to je i imperativ institucija jačati roditeljsku suradnju na radost i korist zajedničkog djeteta koje ima pravo na obaroditelja a ne vi na dijete svako dobro

 

2017. je Centar prijavio oca moje djece i njegove roditelje, iste godine sam bila na davanju iskaza u DORHu, isto godine je to došlo na sud, ali mislim da je prvo ročište bilo u 2018.

Djeca su i dalje išle kod njega na viđanja jer se nakon obavljenog razgovora u Centru za promjenu vidanja situacija malo smirila. Potom sam digla tužbu za povećanje alimentacije i ponovno sve opet kreće od strane njega i njegovih roditelja prema mojoj djeci, ponovno idem na Centar, Centar obavještava MUP i opet sve ispočetka. 

U 10/2021 otac djece zadnji put dolazi po djecu i javlja im kako više ne želi dolaziti po njih.

I dalje je na snazi odluka suda da djeca idu kod njega uto, čet i sub, ali mi smo psihicki mirni (djeca i ja) otkako ne dolazi po njih.

U 11/2021 me bivša svekrva tuži Centru da djeca ne dolaze kod nje u posjetu.

Suradnja oca i mene nažalost nije moguća, jer na moje poruke ne odgovara, na pozive ako se javi me vrijeđa i prekine razgovor.

prije 1 sat, sivko je napisao:

Za zanemarivanje djeteta (ako se radi o čl.177 KZ-a) zastara kaznenog progona počinje teći od punoljetnosti djeteta.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija