Jump to content

Ovrhe i ovršni postupak


Rovinj1202

Preporučene objave

Poštovani,želim postavit pitanje i nadam se odgovoru.Situacija je ovakva;Hanžeković i partneri su u ime HT-a stavili ovrhu na moj račun zbog nekog duga još iz 2009.godine.Nikakvu obavijest,ni rješenje nisam dobila na kućnu adresu..dok nisam dobila plaću nisam bila upoznata da mi je račun pod blokadom,a onda na bankomatu šok..Ne mogu podignut novce,otvorim net banking i imam šta vidjet,ovrha..odlazim u finu i oni mi govore tko je stavio ovrhu sa čuđenjem da nakon 13 god.pokreću ovrhu bez obavijesti..gospođa u fini govori da su novci još negdje u zraku,nisu sjeli na nikakav račun..U ovih 13 god.nikada mi nikakva uplatnica nije došla na kućnu adresu..Što i kako dalje..hvala bilo kome na odgovoru!

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Fini moraju imati sve podatke, ne samo broj ovrhe. Vidim da koristite mobilno bankarstvo, pa odite na e-Građani, tamo možete putem broja ovrhe vidjeti sva pismena koja niste zaprimili. A što se novca tiče, on će u zraku biti 60 dana, a u kojima je moguće poduzeti mjere protiv takve naplate, dakle pisati prigovor barem. Ukoliko u roku od 60 dana ne bude poduzeto ništa od strane ovršenika i ovrhovoditelja, novac nakon isteka tih 60 dana sjeda na račun ovrhovoditelja. Nadam se da sam bila od pomoći. Imam sličnu situaciju i prije par dana sam u Fini ispitala sve opcije. Trebate vidjeti za zastaru, račun koji datira od te godine bi trebao biti u zastari, bar mislim. Uglavnom, sve možete vidjeti na potalu e-Građani, samo kopajte, sve je tamo. Pozdrav i sretno nam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, paulaa je napisao:

dakle pisati prigovor barem.

Ovdje je sada kasno za prigovor. Treba koristiti pravna sredstva koja su na raspolaganju ovršeniku temeljem čl. 210 OZ-a, ali samo ako je u pitanju izravna naplata preko FINA-e.

prije 3 minuta, paulaa je napisao:

Trebate vidjeti za zastaru, račun koji datira od te godine bi trebao biti u zastari

Ne nužno, i zastara ne teče od dospijeća plaćanja računa već od pravomoćnosti i ovršnosti rješenja o ovrsi, te nastupa nakon 10. godina, osim ako nije prekinuta sa radnjama ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovdje je sada kasno za prigovor. Treba koristiti pravna sredstva koja su na raspolaganju ovršeniku temeljem čl. 210 OZ-a, ali samo ako je u pitanju izravna naplata preko FINA-e.

Ne nužno, i zastara ne teče od dospijeća plaćanja računa već od pravomoćnosti i ovršnosti rješenja o ovrsi, te nastupa nakon 10. godina, osim ako nije prekinuta sa radnjama ovrhovoditelja.

Jasno mi je, dakle sve ovisi samo o sudu, bila to odgoda ili poništenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, paulaa je napisao:

Jasno mi je, dakle sve ovisi samo o sudu

Tako je, konačna odluka je sudska.

prije 1 sat, paulaa je napisao:

bila to odgoda ili poništenje. 

Nije u pitanju ni odgoda ni poništenje, a zbog pogrešnog pozivanja na pravo, možete biti odbijeni sa zahtjevom, jer su odgoda postupka i poništenje nešto sasvim drugo u ovršnom postupku.

prije 1 sat , Rovinj1202 je napisao:

Hvala svima na odgovorima..sutra ujutro krećem od Fine i nadam se da ću uspjeti doć do konkretnih odgovora..

Tražite ih kopiju dostavljenih isprava na provedbu od strane ovrhovoditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Poštovani, 

mojoj supruzi je tata preminuo 2013. godine, a ona je u to vrijeme bila maloljetna (imala je 17 godina) te se u ostavinskoj raspravi nije mogla odreći "nasljedstva". Od nasljedstva nije bilo apsolutno ništa, osim dugovanja HRT-u od 300kn za pretplatu TVa. Nakon 9 godina, odnosno 2022. godine joj je pokrenuta ovrha na računu i s računa joj je skinuto 1.600,00 kn prema odluci suda iz Vinkovaca za ovrhu. (iako prije nije dobila nikakvu obavijest ni da je ovrha pokrenuta niti išta)
Ovrha je adresirana na nju i njenu mamu, ali je novac skinut s računa samo mojoj supruzi. I oke, pomirila je se s time. 

No, međutim, u 23.02.2024. dolazi pismo od Hanžeković i Partneri da su punomoćnici Hrvatske radiotelevizije te ju obavještavaju da sukladno poslovnim knjigama i izdanim Rješenjima/Rješenju o ovrsi ima nepodmirenih dugovanja opet naslovljenu na "xxxx i xxx iza pok. xxx" kao i što je bilo 2022. 

Nije mi jasno, kako je moguće da joj šalju dopis za istu stvar gdje je već provedena ovrha te naplaćen iznos od 1600kn .. 

Je li u pitanju neka fora Hanžeković i partnera ako prođe prođe?  

Hvala na odgovorima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 02. 2024. u 21:57, sky_Zavadlav je napisao:

Od nasljedstva nije bilo apsolutno ništa

Da je tako, onda se ne bi provodila ostavinska rasprava?

Dana 29. 02. 2024. u 21:57, sky_Zavadlav je napisao:

Nije mi jasno, kako je moguće da joj šalju dopis za istu stvar gdje je već provedena ovrha te naplaćen iznos od 1600kn

Ako je ista ovrha, onda im pošaljite dokaz o podmirenju.

Ako nije ista ovrha, onda se pozovite na čl. 139. st. 3. Zakona o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

Da je tako, onda se ne bi provodila ostavinska rasprava?

Ako je ista ovrha, onda im pošaljite dokaz o podmirenju.

Ako nije ista ovrha, onda se pozovite na čl. 139. st. 3. Zakona o nasljeđivanju.

Supruga i njena mama su nasljednici 1/8 kuće što je bio vlasnik njen preminuli tata, a ostali vlasnici (7/8 ) su braća i sestre od njenog tate. (kuća je bila od njenog djeda i bake). Supruzina braća su također bili nasljednici, ali su se oni odrekli nasljedstva u korist njene mame, dok moja supruga to nije mogla jer je u vrijeme smrti oca nije bila punoljetna. 

U dopisu apsolutno ništa nije navedeno, osim da se radi o dugovanju HRTu, prema stanju u poslovnim knjigama i da ih se kontaktira na telefon ili mail radi vansudske nagodbe. Na telefon se nitko ne javlja, a na mail nisu još uvijek odgovorili.  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , sky_Zavadlav je napisao:

Supruzina braća su također bili nasljednici, ali su se oni odrekli nasljedstva u korist njene mame, dok moja supruga to nije mogla jer je u vrijeme smrti oca nije bila punoljetna. 

U ovom slučaju i braća mogu odgovarati za dugove oca, jer su se prihvatili nasljedstva, a potom odrekli u korist majke tj. trebali su se samo odreći svog nasljednog dijela da bi bili oslobođeni od obveze podmirenja dugova ostavitelja.

prije 16 sati , sky_Zavadlav je napisao:

U dopisu apsolutno ništa nije navedeno, osim da se radi o dugovanju HRTu, prema stanju u poslovnim knjigama i da ih se kontaktira na telefon ili mail radi vansudske nagodbe. Na telefon se nitko ne javlja, a na mail nisu još uvijek odgovorili. 

Možete ih samo ignorirati dok ne pokrenu prisilnu naplatu, a onda ovisno o njihovoj radnji koristiti raspoložive pravne lijekove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,i ja sam u vrlo slicnoj situaciji.Dobila sam dopis od odvjetnickog drustva u kojem me obavjestavaju kao punomoćnici HRT da imam nepodmireno dugovanje po rjesenju o ovrsi i nude mi mogućnost vansudake nagodbe.U dopisu nije naveden nikakav iznos ni vrijeme nastanka duga.Nakon kontaktiranja mailom,dobila sam odgovor da je dug nastao od 04.-06. Mj. 2013. godine i da je  dug placen u cjelosti ali da su  ostali nepodmireni troskovi postupka.Napominjem da nikada nisam dobila nikakvu obavijest o dugovanju kroz sve ovo vrijeme.Zanima me nasupa li zatara za takva dugovanja i gdje mogu provjeriti  podatke o toj ovrhi..i kako je moguce da  skidanjem dugovanja s racuna nisu podmirili i troskove odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , niceta je napisao:

Nakon kontaktiranja mailom,dobila sam odgovor da je dug nastao od 04.-06. Mj. 2013. godine i da je  dug placen u cjelosti ali da su  ostali nepodmireni troskovi postupka.

Vjerojatno troškovi JB.

prije 12 sati , niceta je napisao:

Zanima me nasupa li zatara za takva dugovanja

Ovisi o dokumentaciji s kojom raspolažu.

prije 12 sati , niceta je napisao:

kako je moguce da  skidanjem dugovanja s racuna nisu podmirili i troskove odvjetnika?

Nitko nije rekao da je dug prisilno namiren.

prije 12 sati , niceta je napisao:

gdje mogu provjeriti  podatke o toj ovrhi

Kod suda ili JB koji je o njoj odlučivao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija