Jump to content

Ugovor o darovanju


Lanela12

Preporučene objave

Brat mog supruga je dobio nekretninu od roditelja kada se ozenio, on i supruga zatim prodaju tu nekretninu i kupuju veci stan, a onda se razvode i on dobija svoj dio novaca. Moja svekrva prije par godina(svekar je pokojni) prepisuje drugi stan na istog tog sina iako je on obecan mom suprugu. A mom suprugu ugovorom o darovanju prepisuje kucu koju je takoder posjedovala. Kako moj suprug i njegov brat nisu u dobrim odnosima on nam sad prijeti da prestanemo sa renovacijom jer da ce nam i to uzeti. Navodno je predao papire odvjetniku. Na koji nacin da se mi zastitimo da ugovor o darovanju ne bude ponisten. Da li da prepisemo na maloljetnu djecu ili na moju majku, suprugovu punicu. Molim Vas pomozite ako postoji ikakav drugi nacin da nam ne uzme i tu nekretninu.
Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma bojimo se jer darovatelj zivi sa sinom koji nam zeli oduzeti nekretninu. Tocnije sklopili su ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju. Darovatelj je trenutno u bolnici i nemamo namjeru spominjat prijetnje sina. Ali nas je strah da on ne nagovori darovatelja na ponistenje ugovora o darovanju ukoliko je to moguce.

I sta nakon smrti darovatelje? Je li on ima pravo potrazivat svoj dio s obzirom da je dobio  stan kad se ozenio, pa sad drugi na lukav nacin sklapanjem ugovora o dosmrtnom uzdrzavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Lanela12 je napisao:

Ali nas je strah da on ne nagovori darovatelja na ponistenje ugovora o darovanju ukoliko je to moguce.

Nije to tako jednostavno kako mislite. 

 

prije 16 minuta, Lanela12 je napisao:

Je li on ima pravo potrazivat svoj dio s obzirom da je dobio  stan kad se ozenio,

Sasvim izvjesno da bi glede nužnog dijela zahtjev bio neutemeljen. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija